Kvalifikacije za EP: Juniori BiH poraženi od Turske

Fena
Juniorska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom je završila nastup u Elitnoj rundi kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Mladi bh. fudbaleri su u trećem kolu kvalifikacijskog turnira u danskom Randersu poraženi od selekcije Turske s 1:2.

Turci su poveli golom Güvena Yalçına u 11. minuti, izjednačio je Zilić u 34., a pobjedu Turskoj donio je Oktay u 44. minuti.

BiH je takmičenje završila na posljednjem mjestu s tri poraza, dok je Turska pobjedom osvojila prvo mjesto i izborila plasman na EP. Austrija i Danska su u trećem kolu podijelile bodove odigravši 2:2.