Kup Bosne i Hercegovine: FK Sarajevo s lakoćom prošlo u narednu rundu

0

U okviru prve runde Kupa Bosne i Hercegovine meč su odigrali Sloga iz Gornjeg Vakufa i FK Sarajevo, a pobjednik je bio Bordo tim, rezultatom 4:1.

Sve je bilo već gotovo u prvom poluvremenu. Nemanja Anđušić je u 10. minuti postigao pogodak za Bordo tim, a iako je Vladimir Grubeša izjednačio u 16. minuti, dva gola Bordo tima do kraja poluvremena (Hamza Ćataković i Francis Kyeremeh u 29. i 43. minuti) riješila su susret.

Pobjedu je iz penala još dodatno potvrdio Adalberto Penaranda u 56. minuti.

Sramotno: Ambasador Rusije stao na stranu RS i vrijeđao Bosnu i Herecegovinu

Ovom pobjedom, FK Sarajevo je prošlo u narednu rundu. Osim njih, prolaz su obezbjedili FK Velež, Stupčanica, Igman, Zvijezda, GOŠK i Slavija.

Najzanimljiviji meč se igra u četvrtak, 28. septembra, između FK Željezničar i FK Sloboda. Susret počinje u 19 sati.