Kup BiH: Velež slavio protiv Željezničara, presudio rani gol Šukala

0
S. P. M.

FK Velež i FK Željezničar odigrali su utakmicu na stadionu Rođeni u sklopu polufinala Kupa Bosne i Hercegovine.

Rođeni su u sedmoj minuti poveli, Nemanja Anđušić je tražio prostor za udarac, no akciju je završio Tarik Šukalo. Gosti nisu uspjeli izjednačiti uprkos dobrih prilika. Poluvrijeme 1:0, vode Mostarci.

Drugi dio je prošao bez uzbuđenja. Velež je osigurao pobjedu.

Nesvakidašnja situacija u Sarajevu: Isti tramvaj učestvovao u dvije nesreće u kratkom periodu

Drugi polufinalni susret, Tuzla City i Zrinjski, odigran je danas na Tušnju u Tuzli. Mostarski klub je slavio 3:0, strijelci su bili Kerim Memija (8') i Nemanja Bilbija (9', 40' penal).

Revanši polufinala se igraju za dvije sedmice, 19. aprila, a finale na Bilinom polju u Zenici 17. maja.

[KRAJ] FK Velež Mostar - FK Željezničar 1:0 U prvoj utakmici 1/2 finala Kupa BiH protiv FK Željezničar na stadionu...