Kraj 51-godišnjeg posta: Englezi opet imaju šampione svijeta u fudbalu

/ Foto: FIFA
Fudbalska reprezentacija Engleske osvojila je titulu svjetskog prvaka za igrače do 20 godina starosti.

Englezi su u finalu U20 šampiona u južnokorejskom Suwonu pobijedili Venecuelu 1:0.

Jedini pogodak u velikom finalu postigao je Dominic Calvert-Lewin, napadač Evertona, koji je u 35. minuti savladao Wuilkera Faríñeza.

Fudbaleri Venecuele propustili su realizirati jedanaesterac 16 minuta prije kraja: Engleski golman Frederic Woodman odbranio je udarac Adalberta Penarande.

Tako je Engelska došla do prve titule svjetskog prvaka u fudbalu nakon 51 godine, koliko je prošlo od trijumfa Gordog Albiona na Mundijalu na domaćem terenu.