Konferencijska liga: FK Željezničar ostao bez pobjede u posljednjim trenucima meča

3
N. Ž.

U prvom meču drugog pretkola Konferencijske lige, FK Željezničar je remizirao s ekipom Neftci Baku, a rezultat je glasio 2:2.

Stadion Grbavica je bio ispunjen do posljednjeg mjesta, a to je nosilo igrače Želje do, mora se priznati, dobrog rezultata protiv predstavnika Azerbejdžana. Ipak, kasni gol gostiju će ipak ostaviti loš utisak s ovog meča.

Neftci je bolje otvorio susret, imao više loptu u nogama, inicijativu, ali bez pravih šansi.

Ivica Puljić: "Misija BiH u UN-u radi prekovremeno"

Prvu veću šansu na susretu je imao Željo, u 12. minuti, a već dvije minute kasnije odličan ubačaj Drine koristi Haračić, te Plavi prelaze u vodstvo.

Uslijedio je još bolji period igre Želje, a onda šok. U 43. minuti, iako nisu imali niti jednu veću priliku, Neftci dolazi do izjednačenja. Da stvar bude gora, riječ je bio o autogolu kapitena Želje Aleksandra Kosorića.

Novi gol na Grbavici: Joseph Amoah doveo Željezničar opet u vodstvo

Nakon gola, došlo je do incidenta na zapadnoj tribini stadiona Grbavica, a o tome više možete pročitati OVDJE

Ipak, u sudijskoj nadoknadi, Željo vraća vodstvo. Krpić je asistent, a Amoah postiže fantastičan gol. S rezultatom 2:1 se odlazi na poluvrijeme.

Nažalost, na startu drugog poluvremena je Grbavica utihnula zbog potencijalne ozbiljne povrede golmana Mulalića. Ipak, on je ustao i odigrao meč do kraja, iako je imao povredu glave.

Video koji je oduševio sve: Navijači Plavih u jednom glasu pjevali himnu 'Grbavica'

Uslijedio je period bolje igre gostiju, koji su imali više od igre. Situaciju je otežavala činjenica da je trener Plavih Nermin Bašić morao iz igre izvesti dva igrača zbog povreda. Amoah i Jašarević su imali teže povrede, te je upitno da li će igrati u revanšu.

I kada se činilo da je sve gotovo, šok na Grbavici. U 94. minuti, fantastičan gol postiže Hajiyev.

Revanš meč se igra u Bakuu za sedam dana, u četvrtak, 3. augusta.