Klopp na ivici suza, navijači Liverpoola mu priredili spektakularan doček

0

Fudbaleri Liverpoola obezbijedili su plasman u osminu finala FA kupa, pošto su na svom Anfieldu savladali Norwich rezultatom 5:2.

Očekivano, meč je protekao u sjenci objave Jurgen Kloppa da na kraju sezone odlazi iz Liverpoola.

Naravno Kop mu je posvetio dužnu pažnju, a najuspješniji trener Redsa u ovom stoljeću jedva je zadržao suze.

Švicarska je pobjednik Eurosonga 2024!

Igrači su na terenu adekvatno odgovorili. Ostvarili su već "upisanu" pobjedu, mada nije bilo lako.

Poveo je Liverpool preko Curtisa Jonesa u 16. minuti, ali je samo šest minuta kasnije Benjamin Gibson poravnao.

Nisu navijači dugo čekali na novi gol. U 28. minutu Darwin Nunez postigao je novi pogodak i donio novu prednost Redsima. Prednost od 2:1 sa kojom su otišli na odmor.

Da sve bude lakše u nastavku pobrinuo se Diogo Jota. Portugalac je u 53. minuti postigao gol za 3:1.

Sve dileme oko pobjednika riješio je kapiten Virgil van Dijk u 63. minuti poslije odlične asistencije Dominika Szoboszlaija.

Borja Sains je u 69. minuti smanjio na 4:2, ali tu se nije završila serija golova.

Konačnih 5:2 postavio je u petoj minuti nadoknade Ryan Gravenberch, poslije druge asistencije na meču mladog Conora Bradleya.

Liverpool u osmini finala na Anfieldu čeka pobjednika ponovljene utakmice između Southamptona i Watforda.