Klasa i u 38. godini: Džeko zablistao i hat-trickom približio Fenerbahce trećem pretkolu Lige prvaka

0

Fudbaleri Fenerbahcea slavili su rezultatom 3:4 na gostovanju kod Lugana u prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka.

Meč je obilježio bh. reprezentativni napadač Edin Džeko (38), koji je postigao hat-trick.

Lugano je prvi došao do vodstva u 4. minuti golom Aymana El Wafija.

Fenerbahce je poravnao u 45+1. minuti, nakon što je Edin Džeko sigurno realizovao najstrožiju kaznu. Gol pogledajte OVDJE.

Gosti su na samom startu drugog poluvremena, tačnije u 46. minuti, došli do preokreta, a strijelac je ponovo bio Džeko i to nakon asistencije Dušana Tadića. Gol pogledajte OVDJE.

Uran Bislimi je u 64. minuti izjednačio na 2:2, ali je Džeko trećim golom u 67. minuti donio novo vodstvo Fenerbahceu. Gol pogledajte OVDJE.

Ferdi Kadioglu je u 74. minuti povisio prednost Fenerbahcea, da bi konačan rezultatu četvrtoj minuti sudijske nadoknade postavio Milton Valenzuela.

Revanš se igra za sedam dana u Istanbulu.

Pobjednik ovog dvomeča u trećem pretkolu ići će na Lille, dok poraženi takmičenje nastavlja u Europskoj ligi i igrat će protiv poraženog iz dvoboja Dynamo Kieva i Partizana.