Katar je novi prvak Azije: Akram Afif u 95. minuti kompletirao hat-trick

0

Nogometna selekcija Katara trijumfovala je nad Jordanom u iznenađujućem finalu Azijskog kupa rezultatom 3:1, dostigavši tako drugi put u historiji tron najvećeg kontinenta.

Akram Afif je u 22. minuti utakmice postigao gol iz penala, donoseći prednost Katara.

Yazan Al Naimat je izjednačio za Jordan u 67. minuti, ali je Afif šest minuta kasnije ponovo pogodio iz penala, postavljajući rezultat na 2:1 u korist Katara. Uslijedila je dramatična završnica sa 13 minuta nadoknade, uz nekoliko dodatnih minuta igre.

Lagumdžija održao snažan govor: Vlasti RS koriste metode ratnih zločinaca za rušenje institucija BiH

Afif je u 95. minuti kompletirao hat-trick i ovjerio titulu za Katar, postigavši treći gol iz penala na utakmici.

Igrač Al Sadda iz Katara istovremeno je i najbolji strijelac turnira sa osam postignutih golova, uz tri asistencije.

Reprezentacija Katara je u nokaut fazi eliminisala Palestinu pobjedom od 2:1 u osmini finala, a zatim su trijumfovali nad Uzbekistanom istim rezultatom za plasman u polufinale, gdje su savladali Iran u dramatičnom meču rezultatom 3:2.

U grupnoj fazi su pobijedili Liban, Tadžikistan i Kinu, stigavši do titule prvaka Azije bez poraza.