Još jedan težak udarac za Edina Džeku: Galatasaray sve bliže novoj tituli prvaka Turske

0

Nogometaši Galatasaraya na gostovanju su savladali ekipu Adane Demirspora (0:3) u susretu 34. kola turske Super Lige.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli pogodak, ali je bilo šansi na obje strane.

Stativu domaće ekipe u 12. minuti zatresao je Kerem Demirbay, ali je Adana imala sreće, a nekoliko prilika imao je i Yilmaz koje nije pretvorio u pogodak.

Od danas možete kupiti ulaznice za utakmicu Zmajeva protiv Italije, evo koja je cijena

Dobar pokušaj imao je i Mario Balotelli, ali njegov šut sjajno brani golman istanbulske ekipe koja je odgovorila u 28. minuti preko Icardija čiji šut glavom brani golman domaćina.

Na poluvrijeme se otišlo bez golova.

İlk yarı sonucu: Y. Adana Demirspor 0-0 Galatasaray #ADSvGS

Posted by Galatasaray on Friday, April 26, 2024

Galatasaray je nastavila sa dobrom igrom te uspjela ostvariti dvostruku prednost.

Mrežu Adane načeo je Ziyech u 53. minuti sjajnim šutem izvan šesnaesterca.

Domaćin je bio u duplom zaostatku nakon gola Demirbaya u 64. minuti. Pogodio je iz veoma teške pozicije za 2:0.

Goste je dokrajčio gol Icardija u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Galatasaray je došla do nove pobjede nad Adanom Demirspor rezultatom 0:3.

Galatasaray je ovim trijumfom napravila veliki korak ka šampionskoj tituli ostavljajući rivala Fenerbahce na zaostatku od sedam bodova sa utakmicom više.