Jezive scene u Nizozemskoj: Poznati fudbaler se srušio na terenu, borili mu se za život

0

Na utakmici između AZ Alkmaara i NEC Nijmegena u Nizozemskoj odigrala se jeziva scena.

U samom finišu utakmice, tačnije u 90. minutu, napadač gostiju, Bas Dost, neočekivano je pao na teren i ostao nepomično ležati.

Brza reakcija jednog od fudbalera AZ Alkmaara privukla je pažnju na ovu situaciju, a glavni arbitar bio je prisiljen prekinuti igru kako bi se pružila adekvatna pomoć Dostu.

Dragan Bursać: Arnaudija, suza na licu Banjaluke, od utorka postaje njen najljepši osmijeh!

Na teren su odmah izašli medicinski stručnjaci, a igrači oba tima okružili su nesretnog Dosta, štiteći ga i pružajući mu podršku dok je čekao medicinsku intervenciju.

Nakon nekoliko minuta pružanja hitne pomoći, Dost je brzo prevezen u bolnicu, ali trenutno nije poznato kakvo je njegovo zdravstveno stanje.

U trenutku prekida utakmice, rezultat je bio 1:2 u korist ekipe NEC Nijmegena, pri čemu je upravo Dost bio autor jednog od golova.