Ivanković preporodio Zrinjski: Bh. prvak protutnjao Gabelom

0

Aktuelni bh. prvak Zrinjski upisao je drugu pobjedu pod novim trenerom Mariom Ivankovićem.

Nakon rutinskog trijumfa nad Širokim Brijegom (3:1), Mostarci su u gostima deklasirali GOŠK s velikih 1:5.

Nemanja Bilbija je u 10. minuti s bijele tačke pogodio za 0:1.

Otvorena izložba “Antifašistički strip u Jugoslaviji”, od „Pionira“ do „Partizana"

Tomislav Kiš je u 37. pogodio za 0:2, što je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku smo vidjeli još četiri gola.

Kraj! 👏🏻 #HŠKZ #MostarskiEuropski ________ NK GOŠK 1:5 HŠK Zrinjski

Posted by HŠK Zrinjski Mostar on Sunday, November 26, 2023

Prvo je Tarik Ramić (47') povosio na 0:3, a potom je Bilbija postigao svoj drugi gol za 0:4.

Franko Sabljić je u 83. minuti postigao peti gol za Zrinjski, da bi GOŠK dvije minute kasnije preko Riada Šute ublažio poraz.

Zrinjski se večeršanjom pobjedom, desetom ove sezone, probio na drugo mjesto i ima 32 boda, četiri manje od vodećeg Borca.