Italija savladala Belgiju i osvojila treće mjesto u Ligi nacija

Fudbalska reprezentacija Italije je u utakmici za treće mjesto u Ligi nacija Allianz stadionu u Torinu bila bolja od Belgije rezultatom 2:0.

Bio je to dvoboj poraženih timova u polufinalu ovog takmičenja. Azzurre je nadigrala Španija sa 2:1, dok su Belgijanci poraženi u spektakularnom meču od Francuske, koja je slavila sa 3:2.

Selektor Belgije, Roberto Martinez, na teren je odlučio izvesti izmješan sastav. Tako su priliku od prve minute dobili Batshuayi i Vanaken, dok su na klupi ostali De Bruyne i Romelu Lukaku.

Sergej Barbarez se oglasio dok su svi spavali, njegova objava oduševit će bh. navijače

Aktuelni prvak Evrope je, kada se sve sabere i oduzme zasluženo slavio u ovom meču.

Nakon prvih 45 minuta golova nije bilo, a Talijani su prijetili preko Raspadorija i Chiese, no rezultat se nije mijenjao. U prvoj minuti nastavka Talijani su poveli.

Gol je postigao Barella kada je pogodio nakon sjajnog udarca sa nekih 16 metara.

U 65. minuti prednost je uduplao Berardi, koji je bio siguran realizator penala.

Sve što su Belgijanci do kraja uspjeli uraditi je pogodak koji je postigao rezervista de Ketelaere, četiri minute prije kraja meča.

Rezultat se do završetka susreta nije mijenjao pa su Talijani zasluženo osvojili treće mjesto u drugom po redu izdanju Lige nacija.

U večerašnjem velikom finalu snage će od 20.45 odmjeriti Španija i Francuska.