Azzurri u finalu nakon drame nadigrali Englesku: Nogomet se vratio kući, u - Italiju

2

Italija je novi prvak Europe.

Nogometaši Italije i Englesku nam nisu ponudili sjajnu utakmicu u finalu Europskog prvenstva, a pobjednika smo dobili u pravoj drami, tek nakon penala.

U regularnom dijelu susreta i nakon penala bilo 1:1.

Italija je imala korner, ali nije bilo opasnosti za Pickforda. Engleska se brzo otvorila nakon što su osvojili loptu.

Kane je prebacio za Trippiera, a on pronašao Shaw, koji je opalio po lopti i to je GOOOOOOOOOL. Engleska  je povela sa 1:0 u drugoj minuti

Azzurri su dugo bili u šoku. Nisu se nikako mogli povratiti nakon ranog vodstva Gordi Albiona.

S druge strane, Shaw koji je bio najbolji igrač Engleza konstantno je pravio probleme u odbrani Italijanima.

Obje selekcije su se držale zadanog plana igre, bez obzira na rezultat koji nije išao na stranu Italijana.

Na odmor se otišlo prvi vodstvo Engleske od 1:0.

Italijani su napali u drugom dijelu.

Ono što je Shaw radio Italijanima u prvom dijelu, sada Chiesa radi Englezima u drugom. Znao je sam nanizati i po nekoliko igrača u kaznenom prostoru, ali nije uspio svladati Pickforda.

No, Chiesa je zaslužan za korner iz kojeg se Bonucci našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i nakon gužve zabio GOOOOOOOOL za izjednačenje 1:1.

Detalji sa finalnog meča Italija - Engleska  - undefined

Nakon gola Italijana, Englezi su pali, iz kontre su tražili šansu za gol.

Od te 66. minute pa do 90. (Kuipers produžio drugo poluvrijeme za šest minuta, op.a.) nije bilo velikih prilika.

Oba selektora su uveli "džokere" s klupa, ali do promjene nije došlo.

Otišli smo u produžetke, a u 87. minuti jedan navijač je prekinuo finale nakon što je upao na teren.

Produžetak

U prvom nastavku od 15 minuta, Englezi su više napadalia, a Mancini više mijenjao. Prvo je u igru uveo Belottija, pa onda Locatellija. Izašli su bili Insigne i Veratti.

Umjesto Masona Mounta u igru je ušao Jack Grealish. Zanimljivo, Southgate ga je uveo u drugom dijelu protiv Danaca pa izvadio u produžetku.

No, promjene rezultata nije došlo u produžetku, gldedali smo slabih 30 minuta nastavka.

Tribine Wemblejya i navijači Italije - undefined

Printscreen: Tribine Wemblejya i navijači Italije

Penali

U penalima više sreće su imali Italijani.

JEDANAESTERCI: 1:0 - Berardi, 1:1 - Kane, Belotti - obranio Pickford, 1:2 - Maguire, 2:2 - Bonucci, Rashford - promašio, 3:2 - Bernardeschi, Sancho - odbranio Donnarumma, Jorginho - odbranio Pickford, Saka - odbranio Donnarumma.

DONNARUMA BRANI SAKI, GOTOVO JE! ITALIJA JE PRVAK EUROPE!