Italija ostala bez direktnog plasmana na SP, Englezi postigli 10 golova San Marinu

0

Utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine igrane su i večeras, a dobili smo još dva putnika na Mundijal. To su Švicarska i Engleska, a Italija je iznenađujuće završila na drugom mjestu i morat će kroz baraž pokušati izboriti plasman na smotru najboljih svjetskih selekcija.

Švicarska je na domaćem terenu pobijedila Bugarsku sa 4:0 te tako preuzela prvo mjesto u grupi C i plasirala se na Mundijal. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a zatim su u drugom pogađali Okafor, Vargas, Itten i Freuler, dok su Švicarcima poništena i dva pogotka zbog ofsajda.

Italija je ostala bez prvog mjesta zbog remija na gostovanju kod Sjeverne Irske (0:0). Aktuelni prvak nije uspio doći do pobjede, a i minimalna im nije odgovarala s obzirom na ubjeljiv trijumf Švicarske. Azzurrima je tako završila na drugom mjestu i mora se zadovoljiti baražom.

Čekaju se rezultati obdukcije nakon misteriozne smrti poznate srbijanske voditeljice

Engleska je sa 0:10 pobijedila San Marino na gostovanju i plasirala se u Katar. U prvom poluvremenu Maguire je postigao pogodak i Fabri autogol, dok je četiri gola dodao Kane. U drugom dijelu pogađali su Smith Rowe, Mings, Abraham i Saka.