Igman slavio na domaćem terenu protiv Sloge

0
S. P. M.

FK Igman Konjic i FK Sloga Meridian odigrali su utakmicu 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na gradskom stadionu u Konjicu.

Sudija je u 15. minuti dosudio penal za goste i žuti karton za Damira Hrelju koji je igrao rukom. Dimitrije Zajić je bio veoma neprecizan sa bijele tačke, fulio je cijeli gol. Mirko Oremuš je požutio u 22. minuti, a zatim i trener Igmana Husref Musemić zbog prigovora. Samo tri minute kasnije i Anel Habibović dobija žuti karton, četvrti za domaću ekipu. Gosti bilježe prvi karton u 45., Zajić je igrao rukom. Poluvrijeme bez golova, 0:0.

Hrelja donosi vodstvo domaćoj ekipi u 54. minuti, precizno šutira sa nekih 10 metara. Stefan Denković širi vodstvo Igmana nakon sjajne kontre u 65. minuti. Denković je precizan opet u 86. minuti. 3:0 za Igman.

Anketa | Večeras počinje Eurosong: Znate li koja je pjesma iz BiH ostvarila najbolji plasman?

Igman je 10. na tabeli sa 29 bodova, a Sloga je osma sa 30 bodova.