Igman i GOŠK podijelili bodove u Konjicu, rezultatom najzadovoljniji FK Željezničar

0

Igman Konjic na domaćem terenu odigrao je utakmicu bez golova (0:0) sa ekipom GOŠK-a u susretu 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na samom početku susreta Dupovac je zatresao mrežu GOŠK-a, ali njegov gol je poništen jer je lopta nakon centaršuta napustila teren.

Nova šansa za Igman desila se u 17. minuti kada je šutirao Buturović sa 10 metara, ali je lopta otišla malo iznad gola gostiju.

Sve veća podrška: Još jedna zemlja objavila da je kosponzor rezolucije o genocidu u Srebrenici

Konjičani su nastavili sa napadima, a blizu vodstva bili su u 35. minuti kada je nakon šuta Mešinovića na odbijenu loptu natrčao Denković, ali pogađa vanjski dio mreže.

Međutim, najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je GOŠK. Zaobišao je Mihaljević i golmana Ćemana u 37. minuti, ali je s nekoliko metara traljavo šutira pa Čubrilo izbija s gol linije.

⏸ | Bez golova u prvom poluvremenu.

Posted by FK Igman Konjic on Tuesday, April 23, 2024

Na odmor se otišlo bez golova (0:0).

Igman je još ofanzivnije krenuo u nastavak, pa je u 50. minuti stvorio dvije sjajne prilike. Prvo je Mešinovića izblokirao Šuto, a onda Janketić glavom ne pogađa sa osam metara.

Hercegovačka ekipa odgovorila je novom šansom u 64. minuti, ali šut Musulina je otišao pored stative.

Uslijedila je nešto mirnija igra, bez vleikih prilika na obje strane.

Utakmica je završila na kraju s podjelom bodova ove dvije ekipe (0:0).