Hrabri Makedonci nisu izdržali u Bukureštu: Austrija slavila pobjedu sa 3:1

0

Austrija je večeras u Bukureštu sa 3:1 pobijedila Sjevernu Makedoniju u prvom susretu Grupe C na Europskom prvenstvu.

Hrabri Makedonci nisu izdržali i sa prvog meča na Euru pamtit će historijski gol Gorana Pandeva - prvom za Sjevernu Makedoniju na nekom velikom nogometnom takmičenju.

U prvom dijelu smo vidjeli dva gola.

Prvo je Austrija povela u 18. minuti. Sabitzer je poslao fenomenalnu dijagonalu sa oko 30 metara od gola na drugu stativu, gde se našao Lainer, koji je koliko je mogao ispružio nogu i loptu poslao iza leđa Dimtrijevskog.

Ovo je bio njegov drugi gol za reprezentaciju na 30. nastupu. Posvetio ga je Christianu Eriksenu.

No, u 30. minuti smo zabilježili gol za historiju.

Nakon gužve u kaznenom Austrije, Trajkovski je izbio loptu iz ruku golmana Bahmana, a ona je potom stigla do Pandeva koji nije imao težak zadatak da je pošalje u mrežu.

Loše je reagirala odbrana Austrije, a Goran Pandev je 38. golom za svoju selekciju ušao u historiju kao prvi strijelac na velikom takmičenju.

Portali ne mogu prikazivati golove zbog autorskih prava, pa zgoditak možete pogledati na OVOM linku.

U drugom poluvremenu prvu šansu imali su Makedonci.

Fantastičan pas Bardija za Nikolova, ali je Bahman uspio da interveniše na vrijeme. Mogla je Sjeverna Makedonija lako do vodstva u 63. minuti.

Kazna je stigla u finišu. Igrala se 78. minuta kada je Gregorič probija bedem Makedonaca!

U 90. minuti Marko Arnautović stavlja tačku na prvu pobjedu Austrije u Grupi C od 3:1.