Hat-trick Lea Messija na otvaranju nove sezone

Nogometaši Barcelone, prevođeni Leo Messijem, deklasirali su PSV Eindhoven sa 4:0 na premijeri nove sezone Lige prvaka.

Katalonci su bez većih problema došli do prvih bodova u Grupi C, a sjajni Argentinac je upisao hat-trick.

Krenula je Liga prvaka i pao je prvi gol: Pogledajte čaroliju Lea Messija

Messi je mrežu holandskog prvaka tresao jednom u pšrvom poluvremenu u 31. minutu, te dva puta u nastavku – (77. i 87.).

Pored njega u listu strijeklaca kod Barce upisao se i Osman Dembele u 75. minutu.

Drugi susret ove grupe je ponudio pravu dramu. Inter i Tottenham su odigrali sjajnu utakmicu, a pobjedu su na kraju odnijeli Italijani - 2:1.

Sva tri gola su postignuta u drugom poluvremenu. Tim iz Londona je prvi poveo preko Eriksena u 53. minuti na dodavanje Lamele.

Nogometaši Tottenhama su se držali do finiša susreta, kada je tim iz Milana postigao dva gola. Prvo je u 86. minuti Mauro Icardi donio izjednačenje, a u drugoj minuti nadoknadi vremena pogodio je i Vesino za veliko slavlje Intera.

Večeras se igra još šest susreta, od 21 sat.