Dinamo na korak do europske elite, Zvezda ima odličan rezultat za revanš

Večeras su odigrane još tri utakmice play-offa kvalifikacija za Ligu prvaka u fudbalu. Nama najzanimljiviji je bio okršaj Dinama i Rosenborga u Maksimiru. Zagrebački tim savladao je norveški Rosenborg 2:0 golovima Petkovića iz jedanaesterca (9) i Oršića (28). U redovima modrih meč je započeo Izet Hajrović, koga je u 64. minuti zamijenio Amer Gojak.

Utakmici Young Boysa i Crvene zvezde prethodilo je divljanje navijača beogradskog tima na ulicama Berna.

Haos u Bernu: Navijači Zvezde potukli se s prolaznicima uz skandiranje "Ubij Šiptara"

Meč na Stade des Suisse počeo je po željama domaćina nakon što je Assale doveo Young Boys u vodstvo. Međutim, ubrzo je poravnao Degenek, a početkom drugog poluvremena Garcia je donio preokret. Ipak, švicarski prvak je došao do izjednačenja 2:2 pogotkom Hoaraua s bijele tačke 14 minuta prije kraja.

Konačno, Olympiacos je na Karaiskakiju savladao ruski Krasnodar 4:0 golovima Guerrera, Ranđelovića (2) i Podencea.

Rezultati: Dinamo Zagreb – Rosenborg 2:0, Young Boys – Crvena Zvezda 2:2, Olympiacos – Krasnodar 4:0. Revanš utakmice igraju se 27. augusta.