Gradski derbi u Madridu bez pobjednika: Griezmann šokirao navijače Reala

U derbiju 31. kola na Santiago Berbabeu snage su odmjerili Real Madrid i Atletico Madrid.

U prvom poluvremenu smo gledali baš onakav fudbal kakav se može očekivati u dvobojima ove dvije ekipe. Čvrsto i oprezno, taktički rat dva trenera.

U drugom poluvremenu, ipak, potpuno druga priča, piše Sport1.

Obje ekipe su odlučile napasti tri boda sa svim što imaju, s tim da je Real ipak bio nešto agresivniji.  I to im se isplatilo u 52. minuti, kada je Pepe pogodio glavom za 1-0, nakon ubačaja Kroosa iz slobodnog udarca.

Do kraja su i jedni i drugi imali svoje šanse, Atletico da izjednači, a Real da udvostruči prednost, ali golmani su na obje strane bili na visini zadatka.

Na kraju je prva popustila odbrana domaćih. Pobjegao je lijepo Antoine Griezmann i pogodio golmanov ugao gola, za 1-1.