Gosti poveli autogolom: Fudbaleri Borca u Posušju ostvarili prvu pobjedu u novoj sezoni

0

Fudbaleri Borca su danas u Posušju ostvarili prvu pobjedu u novoj sezoni Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Gledali smo dosta slabu fudbalsku predstavu dva tima, ali Borac je uspio da dođe do pobjede od 2:0, najviše zahvaljujući autogolu Jovana Vladmira Pavlovića iz prvog poluvremena. U nadoknadi je na kraju trijumf Banjalučana ovjerio Dejan Meleg.

Zanimljivo, Meleg je tada uputio i prvi šut u okvir gola za Borac, a igrala se 92. minuta…

Zaokret poljske vanjske politike: Njemačka nije neprijatelj

Premijer liga BiH: Sarajevo veliki favorit na Koševu, Borac gostuje Posušju

Prvu pravu priliku na meču imao je Borac u 10. minuti. Zakarić je sjajno proigrao Mrkaića, ali on je šutirao pored gola, iako je imao usamljenog Tatara u sredini.

U 15. minuti iz slobodnjaka s Ivice kaznenog prostora opasno prijeti Jović, ali Pavlović je bio na visini zadatka i sjajno je odbranio taj šut.

Samo minut poslije Jović opet šutira, ali ovaj put pored gola. U 36. minuti jako dobar i nezgodan centaršut iz slobodnjaka upućuje Zakarić, loptu nije zakačio niko, te je prošla malo pored stative.

Luda ljetna noć u Mostaru: Manijaci slave Mekića, Željezničar pobijedio Zrinjski

Borac do vodstva dolazi u 38. minuti, i to na nevjerovatan način. Piščević je tada s lijeve strane dugom loptom tražio Kulašina, dodavanje presijeca Pavlović, ali tom prilikom lobuje svog istrčalog golmana Kukića i šalje loptu u svoj gol za 0:1.

Na prvo uzbuđenje u drugom dijelu čekali smo do 58. minute, kada sam pred Pavlovića izbija napadač Posušja Pavković, ali golman gostiju ga sjajno zaustavlja i ostaje 0:1, piše SCsport.

Do drugog gola je Borac mogao u 72. minuti, ali Mrkaić pogađa spoljni dio mreže iz dobre situacije. U narednom napadu je izblokiran Hanuljak. Nedugo zatim Piščević dobro prolazi po desnoj strani, ali na kraju šalje loš pas ka Tataru i Kukić hvata loptu.

Do kraja utakmice Posušje je pritiskalo i pokušavalo doći do boda, ali Borac se odbranio i onda u 92. minuti Piščević ubacuje za Melega, a vezista Borca glavom matira Kukića za 0:2.