Gol mašina: Budući Zmaj Haris Tabaković zabio nova dva pogotka za Herthu

0

Budući bh. reprezentativac Haris Tabaković (29) nastavio je s odličnim igrama u dresu Herthe.

Tim iz Berlina je u meču 11. kola 2. Bundeslige savladao Paderborn s 3:1, a Tabaković je postigao dva gola.

Već u 11. minuti je doveo svoj tim u prednost od 1:0.

Alma je s troje djece skočila u rijeku, suprug uhapšen: ‘Svađali su se i tjerao je iz kuće‘

Hertha je u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena povećala vodstvo zahvaljujući golu Jonjoe Kennyja.

Paderborn je smanjio na 2:1 u 47. minuti preko Florenta Muslije.

Najljepši trenutak utakmice dogodio se u 55. minuti, kada je Tabaković petom matirao nemoćnog golmana Paderborna za konačnih 3:1.

Bio je to deseti gol za Tabakovića ove sezone u dresu Herthe, a deveti u 2. Bundesligi. Trenutno je prvi strijelac lige.

Tabaković je odigrao cijelu utakmicu, dok je njegov kolega iz reprezentacije Smail Prevljak (27) zamijenjen u 55. minuti.

Hertha je trenutno sedma s 15 bodova, dok se Paderborn nalazi na 10. poziciji s istim brojem bodova.