Giroud presudio Englezima, Kane promašio penal: Francuska se plasirala u polufinale Mundijala

2
L. M.

Posljednji četvrtfinalni meč na Svjetskom prvenstvu u Kataru odigrale su reprezentacije Engleske i Francuske, a pobjednik večerašnjeg duela je ekipa Engleske (2:1).

Nakon dinamične utakmice, savladali su Francuze rezultatom 2:1 i plasirali se u polufinale gdje će im protivnik biti sjajni Maroko.

U 17. minuti strijelac gola je bio Aurelien Tchouameni. Postigao je krasan gol s 20-ak metara.

U nesreći kod Dervente smrtno stradao dječak iz FK Tekstilac: Išao na utakmicu voljenog kluba

Francuska vodi na poluvremenu protiv Engleske: Zna li se već ko će na megdan Maroku?

Griezmann mu je odložio loptu nakon što je prethodno Mbappe povukao napad, a Realov veznjak šutirao je iz koraka te precizno i snažno pogodio za vodstvo Francuske.

Prvo poluvrijeme je završeno s golom prednosti za Francusku. Početkom drugog poluvremena u 52. minuti, tokom prodora Sake po desnoj strani, Tchouameni ga je sapleo i sudac Sampaio je odmah pokazao na bijelu tačku.

Maroko je u polufinalu Svjetskog prvenstva! Ronaldo i ekipa idu kući u Portugal

Loptu u ruke uzeo je Harry Kane i pogodio iz penala za izjednačenje.

Francuska je u 78' ponovo povela (2:1), a strijelac je sjajni Olivier Giroud. Griezmann je ubacio s lijeve strane, a Giroud je bio najviši u skoku. Usmjerio je loptu glavom prema golu, na putu je ona još dirala Maguirea i završila u mreži.

Englezi su propustili priliku za izjednačenjem nakon što Kane ovaj put nije uspio pogoditi s bijele tačke u 84. minuti.