Francuski L'Equipe tvrdi: Po pravilima igre, gol Argentine za 3:2 trebao je biti poništen!

2

Argentina je u velikom finalu Svjetskog prvenstva u Kataru pobijedila branitelja naslova Francusku 3:2.

Nakon 120 minuta rezultat je bilo 3:3 i to nakon što je Francuska do 80. minute gubila 0:2.

Onda je Kylian Mbappe s dva gola odveo utakmicu u produžetak u kojemu je Leo Messi u 108. minuti vratio Argentinu u prednost da bi Mbappe u 118. iz penala kompletirao hat-trick za potpuni povratak Francuske.

Sve Dodikove prazne najave o otcjepljenju: 'Iduće godine u ovo doba, bit ćemo nezavisni'

Novi sramotni ispad Argentinaca za vrijeme slavlja u svlačionici

Argentinci su sva četiri penala realizirali, a Emiliano Martinez je u drugoj seriji obranio Kingsleyu Comanu, da bi Aurelien Tchouameni nakon njega promašio cijeli gol.

No, francuski dnevnik L'Equipe tvrdi da je Messijev gol za 3:2 trebao biti poništen. Naime, na društvenim mrežama pojavila se snimka sa stadiona na kojoj se vidi da su trenutak prije nego što je Messi ugurao loptu kraj Llorisa za 3:2 u teren ušla dva rezervna igrača Argentine koji su se zagrijavali kraj aut-linije.

Sporna situacija kod gola Messija
Lionel Messi novom psovkom na Instagramu šokirao svijet: Za 10 sati dobio 37 miliona lajkova

Oni su u euforiji pratili čitavu akciju i utrčali u teren prije nego što je lopta prešla crtu zbog čeka je Szymon Marciniak, teoretski, trebao zaustaviti igru, odnosno poništiti gol.

U pravilima jasno piše da se gol mora poništiti ako momčad dok traje igra ima previše igrača u terenu, što je ovdje bio slučaj.