Francuska i Holandija bez problema, Švicarska do pobjede u 90. minuti

/ Mađarska - Švicarska 2:3 (Anadolija)
Odigrane su utakmice 2. kola europske zone kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji, u grupama A, B, H.

U grupi A reprezentacija Francuske je savladala Bugarsku 4:1 na Stade Franceu iako su gosti poveli golom Aleksandrova s bijele tačke. Rezultat su već do odomora preokrenuli Gameiro, Payet i Griezmann, da bi Kevin Gameiro u nastavku postavio konačan rezultat.

Epitet favorita opravdala je i Holandija protiv Bjelorusije, dok je Šveđanima trebao čitav sat da probiju bedem Luksemburga i golom Lustiga dođu do tri boda.

Cristiano Ronaldo je postigao četiri gola za pobjedu Portugala nad slabašnom Andorom. Prava drama viđena je u meču grupe B između Mađarske i Švicarske, a gosti su do pobjede 3:2 stigli u 90. minuti golom Stockera.

Rezultati i tabele

Grupa A: Francuska – Bugarska 4:1, Holandija – Bjelorusija 4:1, Luksemburg – Švedska 0:1. Tabela: Francuska 4, Holandija 4, Švedska 4, Bugarska 3, Luksemburg 1, Bjelorusija 1.

Grupa B: Mađarska – Švicarska 2:3, Portugal – Andora 6:0, Latvija – Farska ostrva 0:2. Tabela: Švicarska 6, Farska ostrva 4, Portugal 3, Latvija 3, Mađarska 1, Andora 0.

Grupa H: Belgija – BiH 4:0, Grčka – Kipar 2:0, Estonija – Gibraltar 4:0. Tabela: Belgija 6, Grčka 6, BiH 3, Estonija 3, Kipar 0, Gibraltar 0.