FK Željezničar razočarao navijače na ispunjenoj Grbavici: Široki Brijeg odnio sva tri boda kući

2

Nogometaši FK Željezničar poraženi su u subotu, 3. augusta, na Grbavici od ekipe Širokog Brijega sa 1:0, u susretu prvog kola Premijer lige BiH.

Plavi su već u šestoj minuti imali sjajnu priliku za vodstvo. Hiroš je sjajno šutirao sa 20-ak metara, ali je njegov udarac odbranio Tomić.

Širokobriježani su "zaledili" Grbavicu u 13. minuti golom Ćavara. Gol je priznat nakon konsultacija i provjere u VAR sobi.

Željezničar je imao terensku inicijativu, a još jednu veliku priliku su propustili u 30. minuti. Al Jaber je gađao sa 16 metara, ali Tomić ponovo sjajno brani.

Široki je odgovorio u 39. minuti, ali je Senić nakon kornera šutirao glavom i pogodio vanjski dio mreže.

Na poluvrijeme se otišlo sa vodstvom Širokog Brijega od 1:0.

Kraj prvog dijela. 🔵⚪

Posted by FK Željezničar on Saturday, August 3, 2024

U nastavku su se šanse smjenjivale na obje strane.

Prvi su je imali Širokobrijažani kada je Ćavar mogao do svog drugog gola, ali sa 16 metara loptu šalje pored mreže.

Plavi su bili blizu pogotka u 59. minuti, ali Krpićev šut glavom otišao je direktno u golmana protivnika.

/ Anketa

Ko će biti prvak WWin lige Bosne i Hercegovine u sezoni 2024/2025
Rezultati

Tomić je još jednom održao vodstvo svoje ekipe. Cavnić je pokušao glavom sa osam metara, ali on je sjajno izvadio loptu pod prečku.

Hercegovačka ekipa je mogla riješiti pitanje pobjednika u 72. minuti, ali je Ćavar zatresao stativu.

Široki Brijeg je na kraju savladao Željezničar sa minimalnih 1:0.