FK Željezničar poražen na Grbavici: HŠK Zrinjski vraća se u Mostar sa tri boda

1
A. Ka.

U derbiju 13. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Željezničar je poražen na dobro ispunjenoj Grbavici od HŠK Zrinjski minimalnim rezultatom 0:1.

Strijelac odlučujućeg gola bio je Tičinović. Krenimo redom.

Prosidba na stadionu Grbavica: Elma je rekla - da

BHmeteo objavio prognozu za naredni period: Uživajte u suncu - evo kad se vraćaju kiša i grmljavina

Plemići bolje otvaraju susret pa se u dvije dobre šanse našao Janković, ali su mreže mirovale.

U 28. minuti Plavi su tražili penal smatrajući da je Barišić igrao rukom u kaznenom prostoru. Sudija Irfan Peljto se nije oglasio što je naišlo na buru negodovanja domaćih navijača.

Plemići gol postižu u 30. minuti. Nakon greške Beće, Tičinović dolazi do lopte i pogađa za 0:1.

Željo se nije predavao. U dobroj prilici bio je Santos, ali njegov udarac brani Čondrić. Prvo poluvrijeme je zaključeno pokušajem Hodžića, ali je bio neprecizan.

U drugom dijelu Željo je pokušavao doći do izjednačenja. Trener Edis Mulalić već u 50. minuti pravi izmjenu te umjesto Haračića ulazi Hajdarević.

U 58. minuti veliki promašaj Štilića. Nakon asistencije Hodžića iskusni veznjak pogađa prečku praznog gola! Tri minute poslije isti igrač je pokušao, ali je ovog puta bio izblokiran.

Željo u tim trenucima je bio mnogo bolja ekipa. U 70. minuti ulazi i iskusni Bekrić. Svega pet minuta mu je trebalo da digne navijače na noge. Sjajno je šutirao iz slobodnog udarca, ali lopta završava na gornjem dijelu mreže.

Zrinjski je pitanje pobjednika mogao riješiti u 77. minuti, ali Zubairu šutira pored gola.

S druge strane, minutu poslije pokušao je Amoaha, ali rezultat se nije mijenjao.

Do kraja utakmice Zrinjski se branio svim silama i u tome je uspio pa se Plemići pjevajući vraćaju u mostar.