FK Željezničar nastavio u šampionskom ritmu: Tri velika boda iz Srebrenika stižu na Grbavicu

1

Željezničar nastavlja u šampionskom timu - i bez većih problema su prošli još jednu veliku prepreku.

Plavi s Grbavice su u derbi susretu 16. kola Premijer lige BiH u Srebreniku sa 2:1 nadigrali Tuzla City i nastavili borbu za prvaka Bosne i Hercegovine.

Zanimljivo da na klupama ova dva tima nije bilo glavnih trenera. Dragan Jović (Tuzla City) je odsutan bio zbog zdravstvenih problema, dok je Edis Mulalić (Željezničar) u prošlom kolu protiv Veleža dobio treći žuti karton.

Zeljković o ranijim nesuglasicama s Barbarezom: "Samo budale ne mijenjaju mišljenje"

Edis Mulalić neće voditi FK Željezničar na gostovanju kod Tuzla Cityja

Bolje u meč ušao je Željezničar. Joseph Amoah je u 11. minuti došao do lopte u šesnaestercu nakon dodavanja Beće, a onda ga je jako neoprezno srušio Jasmin Čeliković. no, sudija Martinović nije odlučio pokazati na penal.

U 21. minuti Damir Mehidić neprecizno šutira glavom, a nedugo nakon toga očajno nakon jednog auta reaguje Luka Malić i praktično asistira za Petra Mišića, no njegov šut brani Josip Bender.

FK Željezničar slavio pobjedu protiv FK Tuzla Cityja

U 29. minuti Željezničar je imao veliku priliku. Semir Štilić izvodi slobodnjak sa lijeve strane, Dženis Beganović šutira glavom, a gol domaćih spasio je Barcola.

U 42. minuti Željezničar je poveo sa 1:0. Santos je ubacio s lijeve strane, loše je reagirao Barcola, a na odbijenu loptu naletio Amoah i postigao gol za vodstvo Sarajlija.

U drugom dijelu nakon početne inicijative domaćina, do novog gola prvo je došao Željezničar.

Minutu nakon 2:0 za Želju, Dženis Beganović je promašio prazan gol. Iz odlične pozicije šutirao je pored gola.

U finišu drama - Pantelić je u 79. minuti postigao gol za Tuzla City za 1:2 i neizvjesnu završnicu susreta, u kojoj su se Plavi, ipak, uspjeli odbraniti.

Željezničar se nakon nova tri boda vratio na treće mjesto Premijer lige BiH. Sada za liderom Zrinjskim zaostaju pet bodova.

Tuzla City je sve dalje od vrha. Za liderom zaostaju 12 bodova.