FK Željezničar nakon promašenih zicera poražen od Zrinjskog u Mostaru

0

Nogometaši Željezničara poraženi su u Mostaru od ekipe Zrinjskog rezultatom 2:0 u susretu 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U početnom dijelu susreta (deveta minuta) Željezničar je imao sjajnu priliku, ali se Cocalić glavom nije bio precizan sa pet metara ispred gola domaćina.

Ekipi Zrinjskog nije trebalo dugo vremena da odgovori te je u 17. minuti Malenkinušić na centaršut Memije šutirao glavom sa šest metara pravo u Muftića.

Cvjetna čarolija u Turskoj: Pogledajte bajkovite prizore

Nastavak je donio defanzivniju igru Željezničara koji je uspješno sprječavao Mostarce da mu ugroze gol.

Na poluvrijeme se otišlo bez golova (0:0).

Kraj prvog dijela. 🔵⚪

Posted by FK Željezničar on Saturday, March 16, 2024

Plavi su dobro otvorili i drugo poluvrijeme, a u 57. minuti Haračić je nakon greške odbrane Zrinjskog promašio zicer sa pet metara.

Sarajevska ekipa je bila opasnija u nastavku meča što se nije očekivalo na terenu aktuelnog prvaka.

Kazna za promašene prilike uslijedila je u 79. minuti golom Mulahusejnović glavom nakon centaršuta za vodstvo mostarske ekipe.

Ćuže je u 89. minuti silovitim šutem zapečatio sudbinu Željezničara i doveo Zrinjski do važne pobjede.

Zrinski je na kraju savladao Željezničar rezultatom 2:0.