FK Željezničar došao do važne pobjede nad GOŠK-om i udaljio se od zone ispadanja

1

FK Željezničar je u Gabeli savladao ekipu GOŠK-a (1:2) u susretu 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na samom startu susretu Plavi su imali stopostotnu priliku, ali Amoah je nespretno reagovao u situaciji.

Kazna je ubrzo uslijedila jer je domaćin došao u vodstvo golom Skorupa u šestoj minuti.

Bh. novinarke dobile nagrade za najbolje novinarske priče o procesu pristupanja BiH u EU

GOŠK je preuzeo inicijativu na terenu, a u devetoj minuti sa pet metara preko gola šutira Gogić koji je mogao udvostručiti vodstvo.

Sarajevska ekipa se oporavila od šoka te zamalo došla do pogotka nakon Hiroševog šuta sa 17 metara.

GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL! 🔵⚪ ⚽ Sulejman Krpić ⏱️ 21. minut 🆚 NK GOŠK - FK Željezničar 1:1

Posted by FK Željezničar on Saturday, April 27, 2024

Dobru igru Željezničar je krunisao već u 21. minuti golom Sulejmana Krpića nakon asistencije Amoaha.

Gosti su propustili veliku šansu u 36. minuti nakon greške igrača GOŠK-a, ali je Hiroš poslao loptu preko gola.

Na poluvrijeme se otišlo sa remijem (1:1).

Plavi su odmah došli do fenomenalnog preokreta golom Al Jabera koji dovodi Željezničar u vodstvo (2:1).

Poslije pogotka nije se mnogo toga dešavalo na terenu, te je nastavak donio jalove šanse sa obje strane.

Bila je prava uspavanka na terenu sve do 73. minute kada je Mahmić pogodio prečku GOŠK-a.

Željezničar je tako ostvario važnu pobjedu nad GOŠK-om od 2:1.