FK Sarajevo savladao šestoplasirani tim ukrajinskog šampionata

0

Fudbaleri Sarajeva večeras su u Umagu u prijateljskom duelu savladali ukrajinski Rukh iz Lviva rezultatom 2:0 i ostvarili treću pobjedu na zimskim pripremama.

Utakmica se igrala dva puta po 60 minuta, a Sarajevo je oba gola protiv trenutno šestoplasiranog tima ukrajinskog šampionata postiglo u prvom dijelu.

Poveo je Bordo tim u 33. minuti. Adalberto Penaranda je asistirao, a Renan Oliveira rutinski matirao golmana ukrajinskog tima.

Spektakl u Sarajevu: Brega i Tifa pozdravili publiku u Domu mladih

U 46. minuti obrnute uloge. Ovaj put se Oliveira našao u ulozi asistenta, a Penaranda je sjajno pogodio za 2:0.

Za Sarajevo su u prvih 60 minuta igrali: Rogić, Soldo, Đuričković, Kapetanović, Kyeremeh, Julardžija, Matanović, Ziljkić, Penaranda, Hasić i Oliveira.

Bravo bordo-bijeli 👏

Posted by FK Sarajevo on Friday, January 26, 2024

Drugih 60 minuta na teren su izašli: Iliev, Aničić, Čelik, Duraković, Radović, Buljubašić, Krdžalić, Anđušić, Ljukovac, Mustafić i Čataković.

Inače, Sarajevo je prethodno slavilo protiv Radnika iz Hadžića s 4:0 te protiv slovenačkog Aluminija rezultatom 3:0.

Do kraja zimskih priprema klub s Koševa će igrati protiv Makedonije GP i Kopera.

Izabranici Simona Rožmana su prvi dio sezone u Premijer ligi BiH okončali na četvrtom mjestu s 33 osvojena boda.

Proljetni dio otvorit će domaćom utakmicom protiv Širokog Brijega 17. februara.

Prije toga će se, 12. februara, sastati sa Slobodom u utakmici osmine finala Kupa BiH.