FK Sarajevo savladalo HŠK Posušje nakon golijade u drugom poluvremenu

0

Sarajevo je nakon dvije utakmice bez postignutog gola i pobjede danas najavilo izlazak iz krize. Bordo tim je u susretu 23. kola m:tel Premijer lige BiH na stadionu u Doboju kod Kaknja savladao Posušje.

Domaći su zatresli mrežu u 37. minuti, ali pogodak je poništen jer je Kyeremeh bio u ofsajdu.

Nakon siromašnih 45 minuta prvog poluvremena utakmica na Stadionu Mladost Doboj Kakanj mnogo više uzbuđenja donijela je u drugom poluvremenu.

Ovo će vam popraviti dan: Majka Sara ispratila na maturu bliznakinje sa Downovim sindromom

Ključni trenutak susreta desio se u 60. minuti, kada je sudija Dražen Marić pokazao na bijelu tačku nakon faula nad Guliashvilijem. Golmana Posušja matirao je Hamza Čataković, koji je po sredini gola uputio udarac po golu gostiju.

Pet minuta kasnije bordo tim je udvostručio prednost. Odlično je ubacio Vrančić iz slobodnog udarca, Ilija Martinović glavom zabio za 2:0.

Premijer liga BiH: Željezničar dočekuje Slogu iz Doboja, Sarajevo 'domaćin' Posušju

Gol za 3:0 postigao rezervista Ziljkić, koji je preciznim udarcem s ruba šesnaesterca matirao Kukića.

Konačnih 3:1 u nadoknadi postavlja Marković fenomenalnim šutem u gornji ugao gola Sarajeva.

Rezultat meča nije donio promjene na tabeli. Sarajevo ostaje na šestom a Posušje na osmom mjestu.