FK Sarajevo i FK Velež (ponovo) podbacili: Tuzla pobijedila bordo tim, Posušju bod u Gabeli

5

Fudbaleri Tuzla Cityja pobijedili su Sarajevo 1:0 u derbiju 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, dok su u drugom meču koji je počeo u 15 sati fudbaleri Veleža i Posušja podijelili bodove odigravši 1:1.

Sarajevo bolje otvara meč protiv Tuzla Cityja i već u 13. minuti preko Suljića pogađa stativu. Kasnije domaći uspostavljaju terensku inicjativu, ali do kraja prvog poluvremena nije bilo šansi ni na jednoj strani, pa se na odmor odlazi pri rezultatu 0:0.

U drugom poluvremenu gosti s Koševa prvi prijete preko Drobarova, ali ovaj fudbaler slabo šutira glavom sa svega pet metara. U 53. minuti glavom je pokušao i Ahmetović, ali Fejzić sjajno brani.

Obustava saobraćaja u subotu u Sarajevu: Delegacije iz RS-a dolaze u bivšu Dobrovoljačku

Svega dvije minute kasnije Tuzla je kaznila promašaje Sarajeva. Asistent je bio Fereira, a mrežu bivšeg kluba pogodio je Smajlagić.

Osam minuta kasnije domaći dobijaju penal, ali Šahinović brani i ostavlja svoj tim u igri.

Do kraja meča Sarajevo je na sve načine pokušavalo spasiti barem bod, ali bezuspješno.

Tuzla je pobjedom ponovo prvolasirana sa 19 bodova, dok Sarajevo ostaje na 5. mjestu sa tri boda manje i utakmicom više.

Velež je u Gabeli još jednom razočarao svoje navijače jer je protiv Posušja odigrao samo 1:1.

Gosti su poveli preko Jovića u 12. minuiti, a bod ekipi Amara Osima donio je Halilović majstorskim golom u 27.

Velež nakon remija ostaje na 8. poziciji sa 13 bodova, dok je Posušje tri mjesta ispod sa bodom manje.