FK Borac došao do nove pobjede i najvjerovatnije osigurao titulu prvaka Bosne i Hercegovine

0

Nogometaši banjalučkog Borca na domaćem terenu slavili su novu protiv Zvijezde 09 (2:1) u susretu 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Borac je od samoga starta nametnuo svoju igru i ofanzivnim akcijama prijetio posljednjeplasiranom ekipi na tabeli.

Nagrada za dobru igru stigla je u 38. minuti kada se dosuđuje penal Banjalučanima, a kojeg pogađa za vodstvo Kvržić.

Na Baščaršiji održano muzičko veče "U sevdahu duša moja"

Na poluvrijeme se otišlo vodstvom Borca od 1:0.

U nastavku ekipa iz Banje Luke stiže do novog pogotka u 51. minuti. Prednost domaćina je udvostručio Vuković.

Крај утакмице. 🔴🔵

Posted by FK BORAC Banja Luka on Sunday, March 17, 2024

Zvijezda 09 je uspjela smanjiti rezultat u 79. minuti, a mrežu je zatresao Vadze.

Ipak, Borac nije dozvolio iznenađenje, pa je stavio tačku na utakmicu preko Terzića u 89. minuti.

Borac je pobijedio Zvijezdu 09 rezultatom 3:1.

Podsjetimo, navijači Borca su u toku utakmice prozvali FK Sarajevo i uputili poruku u kojoj spominju ratnog zločinca.