Evo koja kazna potencijalno čeka FK Sarajevo zbog (opravdanog) napuštanja meča protiv FK Borac

4

Revanš meč četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine na stadionu Asim Ferhatović Hase, između FK Sarajevo i FK Borac je prekinuta nakon što su igrači Bordo tima u 93. minuti, pri vodstvu gostiju rezultatom 2:1, napustili teren, zbog lakrdije u režiji sudije Matea Muse.

Prema pravilniku Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine, ekipu i igrače FK Sarajevo čeka kazna zbog odluke da napuste teren na kraju meča.

Kazna za cijelu ekipu, odnosno kada cijela ekipa inicira prekid meča, je oduzimanje od 3 do 6 bodova, odnosno od 3 do 6 negativnih bodova i novčana kazna od 2.000 KM do 5.000 KM.

Jelka Miličević ima novi posao: Imenovana za zamjenicu direktora Agencije za bankarstvo FBiH

Međutim, postoji i odredba o 'nagovaranju na prekid utakmice', gdje se u petoj tački navodi sljedeće: "Ako se prihvati nagovaranje pa cijeli tim napusti teren, odnosno ne otpočne utakmicu, pa ista bude prekinuta, klub će biti kažnjen oduzimanjem od 3 do 12 bodova odnosno od 3 do 12 negativnih bodova."

Podsjetimo, do napuštanja terena od strane igrača Bordo tima došlo je u 93. minuti nakon serije sramotnih odluka sudije Matea Muse.