Fenomenalni Vedator: Ibišević fantastično otvorio sezonu sa dva gola i asistencijom

Bosanskohercegovački fudbaler Vedad Ibišević na fantastičan način otvorio je sezonu, pošto je bio dvostruki strijelac i asistent u pobjedi Herthe rezultatom 5:1 nad Eichstattom.

Tradicionalno, sezona u njemačkom fudbalu otvara se prvom rundom DFB Pokala, a danas je Hertha rezultatom 5:1 prošla u narednu fazu.

Dva pogotka, u prvom poluvremenu, postigao je doskorašnji bh. reprezentativac, a u nastavku je dodao i jednu asistenciju za Essweina.

Dario Đumić je odigrao cijeli meč u velikoj pobjedi Darmstadta nad Oberneulandom, dok Rifat Kapić i Darko Todorović nisu ulazili u igru za svoje timove, Paderborn i Kiel.