Fenerbahče razočarao domaću publiku, Džeko u središtu pažnje zbog burne reakcije

0

U dramatičnom susretu turske Super lige, nogometaši Fenerbahčea su propustili priliku za pobjedom na domaćem terenu protiv Samsunspora.

Unatoč vodstvu od 1:0, pogotkom Irfana Cana Kahvecija nakon asistencije Dušana Tadića, Fener je morao priznati poravnanje nakon sjajnog pogotka iz slobodnjaka Samsunspor-a. Edin Džeko imao je nekoliko prilika.

Situaciju pogledajte na ovom linku.

Gaza: 'Ovo jutro je jedno od najmračnijih u ovoj sedmomjesečnoj noćnoj mori'

Ključni trenutak dogodio se u 62. minuti kada je Kilinc iz slobodnjaka postigao fantastičan gol za 1:1, iznenađujući i golmana Livakovića.

Trener Fenerbahčea, Ismail Kartal, dodatno je izazvao kontroverze povlačeći Džeku iz igre u 71. minuti, zamjenjujući ga Batshuayijem. Ova odluka rezultirala je ljutitom reakcijom Džeke prema treneru.

Irfan Peljto sve bliži suđenju Svjetskog prvenstva

Unatoč brojnim prilikama u završnici, Fener nije uspio doći do pobjedničkog gola, ostavljajući vrh tabele otvorenim.

Galatasaray ima priliku izjednačiti se na vrhu. Kako će se situacija dalje odvijati, ostaje vidjeti u borbi za turski naslov.