Fantastično finale u Portu: Chelsea pobjednik Lige prvaka

0

Chelsea je pobjednik Lige prvaka.

Plavci su u finalu odigranom u Portu na stadionu Dragao sa 1:0 nadigrali Manchester City i došli do novog trofeja.

City je lovio svoju prvu krunu u Ligi prvaka. Na svjetskim kladionicama i prema stručnjacima bio je favorit, dok je Chelsea tražio svoju drugu krunu, nakon devet godina suše.

Sjajno smo gledali prvo poluvrijeme. U prvih 15 minuta sijevalo je ispred oba gola, a rezultat je bio 0:0, iako je na semaforu moglo pisati 2:2.

City je bolje ušao u meč. Prvu priliku je imao je Raheem Sterling. Ipak, nije uspio zaobići Edouarda Mendyja.

Zatim je Chelsea bio bolji. Tri sjajne prilike imao je Timo Werner. Sve ih je promašio.

Kada se očekivala kazna - 1:0 za Chelsea.

Fantastično finale u Portu - undefined

Igrala se 42. minuta. Mason Mount je poslao fenomenalnu loptu za Kaija Havertza koji obilazi Edersona i dovodi Plavce u vodstvo.

Čudesna lopta Mounta za Nijemca Havertza bila je dovoljna za 1:0 i prednost nakon 45 minuta za Chelsea.

City je bolje počeo, ali u 67. minuti ostali su bez De Bruynea.

On se povrijedio nakon sudara s Rudigerom. U suzama je otišao s travnjaka. Zamijenio ga je Gabriel Jesus.

City je tražio put do gola, ali prvu veliku šansu imao je Chelsea.

Pulisic je bio sam pred golom, ali je loše pucao. Igrala se 73. minuta.

Do kraja susreta, tempo igre je pao. Chelsea je zatvorio utakmicu i držao konce igre u svojim nogama.

I tako stigao do drugog trofeja Lige prvaka, nakon devet sušnih godina.