Fantastična utakmica u Zenici: Zmajevi pred 10.000 navijača pobijedili Finsku

4
A. Sokolović

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u fantastičnoj utakmici na Bilinom polju u Zenici u okviru četvrtog kola UEFA Lige nacija sa 3:2 pobijedila je Finsku.

Zmajevi su nošeni sa 10.000 navijača odigrali najbolju utakmicu u mandatu selektora Ivayla Peteva i napravili veliki korak ka plasmanu u Diviziju A.

Gledali smo nevjerovatnih 90 minuta.

BMW u vlasništvu influenserke Adne Helić dva dana prije hapšenja zapaljen u Visokom

Sjajno smo otvorili utakmici. Igrala se treća minuta kada je bugarski sudija Georgi Kabakov pokazao na penal nakon prekrašaja nad Edinom Džekom.

Miralem Pjanić je uzeo loptu u ruke i mirno pogodio za 1:0. Na semaforu je pisalo četvrta minuta.

U periodu naše drobre igre, Finci su izjednačili. A ko drugi nego Teemu Pukki. Kontra Finaca i 1:1.

Igrala se 18. minuta i Finska je povela. Još jedna kontra gostiju. Pukki je ovoga puta bio asistent, a Kallman strijelac. 2:1 za Finsku.

Naši se nisu predavali. Napadali su sve vrijeme, tražili put do gola Hradeckyja. I uspjeli su - Pjanić je majstorski pronašao Džeku, koji je pobjegao Fincima i u svom stilu zatresao mrežu Finaca. Sudija je dugo gledao VAR i pokazao na centar - 2:2.

U drugom dijelu sjajna utakmica. Naši su napadali, traćili put do trećeg gola. Izveli smo nekoliko kornera, nekako je gol Finaca "visio u zraku".

I pao je u 58. minuti - Džeko, a ko drugi!?

Majstorski je primio loptu na 22 metra, našao sebi prostor i "opalio" - vrhunski - 3:2 za BiH.

Nakon gola naši su imali prvu veću šansu. Džeko je bio sam pred golom, ali je slabo pucao sa 11 metara.

Kasnije je šansu imao i Pukki, pa Niskanen, ali smo imali sreće, jer su obojica bili sami ispred Šehića.

U finišu se majstorski "protegao" i Šehić, koji je sjajnom paradom spasio naš gol.

Do kraja naši su bili bliži golu - Džeko je mogao završiti zeničku priču ranije, ali nije imao sreće.