Uživo sa Bilinog polja sa utakmice Lige nacija: Sjajj, sjaji Dijamantu

1

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na live tekstualni prijenos utakmice iz Zenice, gdje se u okviru Lige nacija Divizije B u četvrtom kolu sastaju Bosna i Hercegovina i Finska.

Susret počinje u 20.45 sati.

Zmajevima je ovo druga utakmica u Zenici u novom krugu Lige nacija. Rumuni su "pali" u prvom susretu - Prevljak je bio strijlac za pobjedu od 1:0.

Održana sjednica: Skupština Vijeća Evrope podržala članstvo Kosova

Zmajevi su prvi na tabeli sa pet bodova i pobjeda večeras se nameče kao imperativ.

Standings provided by SofaScore LiveScore
FT

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u fantastičnoj utakmici na Bilinom polju u Zenici u okviru četvrtog kola UEFA Lige nacija sa 3>2 pobijedila je Finsku.

Zmajevi su nošeni 10.000 navijača odigrali najbolju utakmicu u mandatu selektora Ivayla Peteva i napravili veliki korak ka plasmanu u Diviziju A.

Blizu smo pobjede.

90'+1

Petev je dobio žuti karton.

90'

90. minuta, igrat će se još 180 sekundi.

Toliko je meč produžio bugarski sudija.

89'

Korner za Finsku. Fincima gori pod nogama, pa je Pukki otišao po loptu da izvede aut.

85'

Odbranili smo se. A nakon toga nova parada Šehića.

Tribine na nogama. Blizu smo pobjede.

84'

Gojak je napravio glup prekrašaj sada. Imao je loptu u nogama i onda je laktom udario protivničkog igrača.

Ovo mu nije trebalo.

84'

Finci imaju loptu u nogama, ali nakon šanse NIskanena nisu se proslavili.

Korner za Finsku.

82'

Volim te Bosno, volim te Bosno...

Navijači žele biti 12. igrač Zmajeva. To nam treba. Tako se borde igrači.

77'

Pjanić je van igre. Dobio je gromoglasan aplauz. Na terenu je Gojak.

Kakva je ovo izmjena - selektore Peteve?

Nama nije jasno - možda je njemu!?

75'

Kakvu utakmicu gledamo - fantastilčnu.

Džeko je sam pred golom - ponovo. Pucaop je ravno u Hradeckyja.

Ostaje 3:2.

Tempo utakmice je nevjerovatan - lopta se brzo kreće, vrhunska utakmica.

73'

Ahmedhodžić je izašao na terenu je Kovačević.

Moramo pojačati odbranu, previpše je prostora.

72'

ŠEHIĆĆĆĆĆ - Bravo majstore.

Sjajnom paradom spašava naš gol. Vrhunska intervencija.

70'

ŠTTTTTTEEEEETTTTTTAAAAAAAAA

Džeko je bio u sjajnoj prilici, sam na 11 metara. Pucao je ravno u golmana.

Ostaje 3:2 za BiH.

U Bukureštu je sada 3:0 za Crnu Goru.

68'

Kao da nas je Petev čuo. Odmah izmjena - izlazi Kolašinac, ulazi Čivić.

Petev ima još jednu izmjenu.

Do kraja 22 minuta.

67'

Finci su nas sada stisli. Napadaju, imaju više loptu u nogama. Naša odbrana je na visini zadatka.

Čekamo novi potez selektora Ivayla Peteva.

Morat će praviti izmjene - očito je to i iz naše novinarske lože.

63'

OPASSSSSSNOOOOOOOOOOOOO

Šta je Niskanen promašio. Prazan gol. Nadali smo se ofsajdu - ali je zastavica ostala "dole".

Uh, ovo je bilo opasno.

60'

Prvi smo na tabeli. Bravo.

58'

Bilino polje je proključalo.

"Ko ne skače, mrzi Bosnu".... ori se sa tribina stadiona u Zenici.

Dijamant je sjajno primio loptu, namjestio se sjajno kako on najbolje zna i poslao loptu u nebranjeni dio gola Finaca.

57'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

Edin Džekoooooooooooooooooooooo.

Sjajan gol Dijamanta.

56'

Zanimljive vijesti iz Bukurešta - Crna Gora vodi 2:0 protiv Rumunije.

Strijelac je Mugoša. Ponovo.

55'

UHHHHHHHHHHHHHHHHHH

Imali smo sreće. Pukki je bio sam pred golom, pucao je pored gola.

Imali smo sreće.

49'

Nova dva kornera za Zmajeve. Napadamo od prve minute drugog dijela.

Hadžiahmetović je uhvatio volej sa 25 metara - lopta odlazi pored gola.

47'

Crna Gora vodi u Rumuniji sa 1:0. Mugoša je strijelac.

Zmajevi su trenutno na drugom mjestu na tabeli. Crnogorci su lideri.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

HT

Sjajnih 45 minuta je za nama Bosna i Hercgovina - Finska 2:2.

Džeko i Pjanić su strijelci.

45'

Peti korner za BiH. Ponovo Pjanićč - nije loše.

Napadamo kao da je prva minuta susreta.

Još jedan korner za BiH - šesti večeras.

42'

Na tribinama je i Džekina supruga - Amra Džeko.

Meč posmatra u drupštvu svekra, Edinovog oca Midhata Džeke.

Amra i Midhat Džeko u Zenici - undefined

35'

Ako ste pratili naš prijenos sa početka susreta - prozvali smo Džeku da bi konačno mogao postići gol.

Od marta čekamo da nas obraduje. U Ligi nacija još nije bio strijelac. Do večeras.

30'

GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

Sudija je pokazao na centar. Gol je regularan.

Kakva asistencija Pjanića za Dijamanta i majstorski gol Džeke.

Fantastična utakmica.

30'

Dugo traje provjera gola. Ima li nade da je Džekin gol regularan?

28'

OFSAJD - Džeko je strijelac, sudija je poništio gol.

Provjera VAR-a je u toku.

Edin Džeko vratio stvari na početak - undefined

23'

ŠTTTTTEEEEEETTTAAAAAAAAA-

Džeko je sjajno "spustio" loptu Menalu, koji je dobro pucao. Lopta je fijuknula pored lijeve stative.

Ostaje 2:1 za Finsku.

18'

FINSKA VODI.

Kontra Finaca nakon našeg kornera i 2:1 za goste. Kallman je strijelac.

16'

ŠTETTTTTTTTTAAAAAAAAA

Duljevič je prvo pucao - sjajno. Lopta se odbila od golmana a Menalo pokušao u padu da zahvati loptu - nije uspio.

Korner za BiH - četvrti od početka susreta.

15'

Idemo ispočetka.

Kada su Zmajevi u pitanju - ne može sreća dugo trajati.

11'

Nevjerovatno - vodimo 1:0, imamo igru, sve i onda dozvoilimo da nam Finci "opale" kontru i preko Pukkija postignu gol.

Nikome na stadionu nije jasno šta se dešava. Hladan tuš.

10'

GOL za Finsku.

Pukki je strijelac. Brza kontra i 1:1.

10'

Na tribinama je 10.000 navijača.

9'

Opet korner za BiH - treći u prvih devet minuta.
Džeko puca glavom, pored gola.

Bravo, bravo, bravo.

8'

Novi korner za BiH.

Ista strana. Možemo li do novog gola?

5'

Nošeni navijačima Džeko i Pjanićč su sjajno otvorili utakmicu na Bilinom polju.

Nadali smo se ranom vodstvu, jer Zmajevi u ovim mečevima Lige nacija igraju sjajno.

4'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

Pjanić je mirno izveo penal - Zmajevi vode sa 1:0.

3'

PENNNNNAAAAAALLLLLLLL za BIH.

Džeko je oboren.

3'

Odmah korner za BiH.

2'

Krenuli su Zmajevi ofanzivno - Prcić je pucao, malo pored gola.

1'

Počela je utakmica, BiH je krenula sa centra.

Sretno, Zmajevi...

20:43

Bosna, Bosna, Bosna... Počelo je vatreno na tribinama.

Zmajevi jure pobjedu.

Uživo sda Bilinog polja BiH - Finska - undefined

20:40

Igrači su na terenu. Uskoro će himne - prvo Finske pa onda i Bosne i Hercegovine.

20:30

Sada je poznat i sastav gostiju, a selektor Markku Kanerva odabrao je sljedećih 11 igrača:

Hradecky – JensenVäisänenTenhoNissiläSoisalo  – SchüllerLingmanNiskanen – PukkiKällman.

20:27

Edin Džeko, Edin Džeko... čuje se sa tribina zeničkog stadiona.

Da li je ovo naznaka da će Dijamant konačno biti strijelac večeras!?

Džeko je posljednji gol za BiH dao protiv Luksemburga 29. marta 2022. godine u pobjedi od 1:0.