Fantastična utakmica i sedam golova u Mostaru: Zrinjski i Sarajevo priredili spektakl

3

Nogometaši Sarajeva poraženi su u Mostaru od aktuelnog prvaka Zrinjskog (4:3) u susretu 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Zrinjski je u početnom dijelu susreta šokirao Sarajlije golovima Ilinkovića (deveta minuta) i Ćužea (14. minuta).

Tim sa Koševa bio je potpuno šokiran, te nije očekivao ovakav ritam utakmice u Mostaru.

Panika među stanovnicima hrvatske hit destinacije: "Ovo je propast za iznajmljivače"

Novo iznenađenje uslijedilo je u 21. minuti, kada je ponovo pogodio Ilinković za visokih 3:0 na stadionu Pod Bijelim Brijegom.

Gol nade za Sarajevo došao je krajem prvom poluvremena (45+1'). Čataković je izašao sam pred Marića i lobovao ga za 3:1.

HT 📸 | HŠK Zrinjski 3:1 FK Sarajevo

Posted by FK Sarajevo on Wednesday, April 24, 2024

Na poluvrijeme se otišlo sa vodstvom Zrinjskog od 3:1.

U nastavku je Bordo tim krenuo ofanzivno što im se isplatilo već u 56. minuti kada je Oliveira svojim golom vratio u utakmicu svoju ekipu.

Izgledalo je kao da je Sarajevo blizu izjednačenja, ali ubrzo (58. minuta) uslijedio je novi šok za goste. Bilbija je nakon kornera pospremio loptu u mrežu Sarajlija.

Izabranici Simona Rožmana su napravili dvije velike šanse u 75. i 76 minuti. Prvo šut Čatakovića sa pet metara čisti Magdić, a onda Marić sjajno brani njegov novi udarac.

Dobra igra Sarajeva nagrađena je u 86. minuti. Anđušić smanjuje na 4:3 i uvodi dramaturgiju u utakmicu.

Na kraju je Zrinjski slavio protiv Sarajeva rezultatom 4:3.