Celtic Joze Šimunovića bolji od Zenita, Lazio poražen u Bukureštu

Odigrano je 15 utakmica 1/16 finala UEFA-ine Europske lige. Celtic Joze Šimunovića slavio je protiv Zenita, dok je Lulićev Lazio poražen na gostovanju u Bukureštu.

Madridski Atletico večeras je gostovao u Danskoj kod Kopenhagena. Gosti su slavili rezultatom 4:1. Nakon 15 minuta igre na Parkenu Danci su poveli. Ankersen je asistirao, a mrežu Oblaka zatresao Fischer. Atletico je šest minuta kasnije izjednačio. Pogodio je Saul Niguez. U 37. minuti bilo je 2:1 za Jorgandžije. Mrežu domaćih ovaj put zatresao je Gameiro. U 71. minuti ekipa Diega Simeonea dolazi do trećeg gola. Precizan je bio Griezmann. Četvrti pogodak za Madriđane postigao je Victor Vitolo u 77. minuti utakmice.

Lyon je na domaćem terenu večeras ugostio Villarreal i slavio rezultatom 3:1. Lavovi su do vodstva došli u 46. minuti utakmice. Pogodio je Ndombele na asistenciju Diaza. Tri minute kasnije Diaz je asistent, a mrežu Villarreala trese Fekir. Gosti su smanjili u 63. minuti. Pogodio je Fornals. Treći pogodak za Lyon postigao je Memphis Depay u 82. minuti.

AEK je u Atini dočekao Dynamo Kiev, a susret je završen bez pobjednika (1:1). Gosti su se prvi radovali. Nakon 19 minuta igre mrežu Grka zatresao je Tsygankov. Domaći su izjednačili u 80. minuti utakmice, a mrežu Ukrajinaca trese Ajdarević. Ognjen Vrnaješ je igrao svih 90 minuta. Lazio Senada Lulića poražen je na gostovanju u Bukureštu kod Steaue rezultatom 1:0. Jedini pogodak postigao je Gnohere u 29. minuti susreta. Lulić je u igru ušao u 75. minuti.

Partizan je u Beogradu remmizirao s Viktorijom Plzen rezultatom 1:1. Domaći su do vodstva došli u 58. minut, a strijelac je bio Tawamba. Gosti su do izjednačenja došli u 81. minut, a pogodio je Reznik. Celtic je na svom Celtic Parku dočekao ruski Zenit. Ekipa Joze Šimunovića slavila je rezultatom 1:0. Pogodak za Škote postigao je Mc Gregor u 78. minuti susreta. Jozo Šimunović je odigrao svih 90 minuta za domaće.

Napoli je večeras dočekao Leipzig na svom San Paolu i poražen je rezultatom 3:1. Domaći su do vodstva došli u 52. minuti utakmice, a pogodio je Ounas. Nijemci su izjednačili devet minuta kasnije. Kampl je asistirao, a mrežu Reine zatresao Werner. Španac je po loptu u mrežu morao i u 74. minuti. Poulsen je ovaj put asistent, a precizan je Bruma. Konačnih 3:1 za goste postavio je svojim drugim golom Werner.

Jedna utakmica odigrana je u terminu od 17 sati. Astana Marina Aničića poražena je na domaćem terenu, nakon preokreta lisabonskog Sportinga rezultatom 3:1. Aničić je odigrao svih 90 minuta za svoju ekipu.

U terminu od 19 sati odigrano je sedam utakmica. Borussia Dortmund je na domaćem terenu slavila protiv Atalante rezultatom 3:2. Miloneri su poveli golom Schurrlea, a Atalanta je za 11 minuta drugog poluvremena došla do preokreta. Pogađao je Iličić u 51. i 56. minuti utakmice. Pobjedu domaćim donio je Batshuayi golovima u 65. i 91. minuti susreta.

Milan je na gosotvanju u Bugarskoj slavio protiv Ludogoretsa rezultatom 3:0. Golove za Rossonere postigli su Cutrone u 45., Rodriguez s bijele tačke u 64. i Borini u 92. minuti utakmice. Marseille je na domaćem terenu identičnim rezultatom slavio protiv Brage. Dva gola za Olympique postigao je Germain, a jedan Thauvin.

Moskovska Lokomotiva slavila je na gostovanju kod Nice rezultatom3:2. Domaći su poveli rezultatom 2:0 golovima Balotellija u 4. i 28. minuti utakmice. Preokret Lokomotivi donio je Fernandes golovima u 45, 69, i 77. minuti utakmice. Nica je susret završila sa deset igrača. Crveni karton u 67. minuti dobio je Coly.

Arsenal je bez mnogo problema slavio protiv Ostersundsa na gostujućem terenu rezultatom 3:0. Golove za Engleze postigli su Monreal u 13, Ozil u 58. minuti, dok je Papagiannopoulos u 24. pogodio vlastitu mrežu.

Athletic Bilbao je golovima Aduriza u 22. i 39. minuti, te autogolom Kutepova slavio na gostujućem terenu protiv moskovskog Spartaka rezultatom 3:1. Jedini pogodak za Moskovljane postigao je Adrino u 60. minuti. Real Sociedad i Salzburg remizirali su u San Sebastianu rezultatom 2:2. Golove za domaću ekipu postigli su Odriozola (57) i Januzaj (80), dok su za goste pogađali fudbaler Baskijaca Oyarzabal (27-ag), i Minamino (94).

Europska liga, 1/16 finala, prve utakmice:

Astana - Sporting Lisabon 1:3 (Tomasov 7 / Fernandes 48, Martins 50, Doumbia 56)
Borussia Dortmund - Atalanta 3:2 (Schurrle 30, Batshuayi 65, 90+1 / Iličić 51, 56).
Ludogorets - AC Milan 0:3 (Cutrone 45, Rodriguez 64-pen, Borini 90+2)
Marseille - Braga 3:0 (Germain 4, Germain 69, Thauvin 74)
Nice - Lokomotiv Moskva 2:3 (Balotelli 4, 28-pen / Fernandes 45-pen, 69, 77)
Ostersunds - Arsenal 0:3 (Monreal 13, Papagiannopoulos 24-ag, Ozil 58)
Real Sociedad - Salzburg 2:2 (Odriozola 57, Januzaj 80 / Oyarzabal 27-ag, Minamino 90+4)
Spartak Moskva - Athletic Bilbao 1:3 (Adriano 60 / Aduriz 22, 39, Kutepov 45+3-ag)
AEK - Dynamo Kiev 1:1 (Ajdarević 80 / Tsygankov 19)
Celtic - Zenit 1:0 (McGregor 79)
Kopenhagen - Atletico Madrid 1:4 (Fischer 15 / Niguez 21, Gameiro 37, Griezmann 71, Vitolo 77)
Steaua Bukurešt - Lazio 1:0 (Gnohere 29)
Lyon - Villarreal 3:1 (Ndombele 46, Fekir 49, Depay 82 / Fornals 63)
Napoli - Leipzig 1:3 (Ounas 52 / Werner 61, 90+3, Bruma 74)
Partizan - Viktoria Plzen 1:1 (Tawamba 58 / Reznik 81)