EURO 2024 | Uživo iz Stuttgarta s utakmice Europskog prvenstva: Španija - Njemačka 2:1

0

Španija i Njemačka sastaju se u prvom četvrtfinalnom susretu Europskog prvenstva.

Meč se igra na stadionu MHP Arena u Stuttgartu s početkom od 18 sati.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

Splićanka izašla na balkon pa ugledala prizor koji ju je šokirao: "Bila je duga 2 metra..."

FT

Završena je utamica!

Španija je slavila nakon produžetaka s 2:1 protiv Njemačke i prva se plasirala u polufinale.

120+5'

Crveni karton za Danija Carvajala! Srušio je Musialu.

120+3'

Velika šansa za Niclasa Fullkruga, ali lopta ide pored gola.

120+2'

Mogao je Ferran Torres riješiti sve dileme, ali nije bio precizan nakon što je izašao jedan na jedan s Neureom.

119'

GOOOOOOOOOOL! 2:1!

Španija ponovo vodi. Mikel Merino je pogodio glavom poslije sjajne asistencije Olma.

117'

Dobra šansa za Nijemce.

Fullkrug je probao glavom, a Simon odbranio.

113'

Loše je Oyarzabal šutirao.

107'

Oštećeni su Nijemci za penal, nakon što je lopta u ruku pogodila Cucurellu. Taylor čak nije ni gledao VAR, iako je sve bilo očigledno.

HT

Kraj prvog produžetka.

Španci su imali inicijativu i bili bolji, no Njemačka je na samom kraju propustila najbolju šansu.

105+1'

Mogao je Florian Wirtz dovesti Njemačku u vodstvo. Centimetri su odlučivali nakon njegovog sjajnog udarca.

104'

Odlična šansa za Španiju. Mikel Oyarzabal je gađao i za malo pogodio iz velike udaljenosti.

101'

Spasio je Simon Špance nakon pokušaja Musiale. Bila je to odlična šansa za Njemačku.

97'

Nekoliko minuta traje veliki pritisak Španije.

92'

Opasan napad Njemačke, a nakon ubačaja Wirtza, Nacho je izbacio u korner.

91'

Počeo je prvi produžetak!

FT

Kraj utakmice. 1:1!

Gledat ćemo produžetke.

90+4'

Kakva šansa za Njemačku!

Thomas Muller je mogao odvesti Njemačku dalje, ali je bio neprecizan.

89'

GOOOOOOOOOOL! 1:1

Poravnala je Njemačka. Florian Wirtz je strijelac.

87'

Opet je bilo opasno pred golom Španije, ali samo korner za Njemačku.

82'

Velika šansa za Nijemce!

Pogriješio je Simon, Havertz ga je probao lobovati, ali na sreću Španije lopta je završila preko gola.

82'

Sve manje nade za Nijemce.

77'

Pogodili su Nijemci stativu! Fullkrug nije imao sreće.

73'

Maximilian Mittelstadt je požutio i on također neće igrati u polufinalu ako Njemačka prođe.

72'

Carvajal je izblokirao pokušaj Havertza. Pritisak Njemačke.

70'

Velika šansa za Nijemce. Unai Simon je spasio Španiju poslije udarca Andricha.

67'

Kroos je zaustavio Olma i dobio zaslužen žuti karton.

60'

Florian Wirtz je gađao, a lopta od Marca Cucurelle otišla u korner.

57'

Dvostruka izmjena u Njemačkoj. Ušli su Maximilian Mittelstadt i Niclas Fullkrug, a izašli David Raum i Ilkay Gundogan.

57'

Robert Andrich je zaradio žuti karton, što znači da ni njega neće biti u polufinalu, ako Nijemci prođu.

55'

Otvorila se potpuno utakmica. Nijemci traže poravnanje, no Španci se odlično brane.

54'

Krenuli su Nijemci odmah po izjednačenje. Jamal Musiala je zaprijetio.

52'

GOOOOOOOOOOL! 1:0

Povela je Španija golom Danija Olma.

Sjajna akcija Crvene furije i asistencija Laminea Yamala.

47'

Odlična šansa za Špance na startu drugog dijela. Yamal je proigrao Alvara Moratu, koji je šutirao preko gola.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme!

HT

Kraj prvog poluvremena.

Gledali smo odličan meč, ali ne i golove.

39'

Još jednom su Španci opasno zaprijetili. Dani Olmo je gađao iz velike udaljenosti, a Neuer intervenisao.

36'

Velika šansa za Španiju. Nico Williams je gađao, a Manuel Neuer fenomenalno intervenisao.

35'

Mogli su sada Nijemci do gola. Havertz je primio jednu loptu i šutirao, ali je Simon ponovo siguran.

34'

Lijepa akcija Njemačke. Kimmich je ubacio s desne strane, a lopta je završila u rukama Simona.

30'

Sada žuti karton i za Le Normanda, koji neće igrati u polufinalu ukoliko Španija prođe.

28'

Novi oštar start Nijemaca. Carvajal je stradao, a Raum zaradio žuti karton.

27'

Gužva je bila pred golom Španije, ali je Simon pokupio loptu.

21'

Njemačka je uputila prvi udarac u okvir gola Španije. Kai Havertz je gađao glavom, ali je siguran bio Simon.

17'

Još jedna prilika za Špance. Udarac Fabiana Ruiza završio je preko gola.

15'

Najbolja prilika za Španiju u dosadašnjem dijelu meča.

Lamine Yamal je gađao iz slobodnog udarca, a lopta je otišla za malo pored gola.

14'

Vrlo grubi Nijemci na startu meča. Antonio Rudiger je zaradio žuti karton i ako njegova selekcija prođe u polufinale, nećemo ga gledati tamo.

11'

Prvi pokušaj Nijemaca.

David Raum je probao, ali je to bio lak plijen za Unaija Simona.

8'

Kakav peh za Špance! Pedri se povrijedio prilikom jednog oštrog starta Nijemaca i ne može nastaviti meč.

Dani Olmo će ga zamijeniti na terenu.

6'

Žestok start susreta. Već nekoliko puta igrači Španije bili su na travi.

1'

Prvi su zaprijeti Španci preko Pedrija. Odbranio je Manuel Neuer.

1'

Utakmica je počela!

17:55

Slušamo nacionalne himne.

17:50

Glavni sudija današnjeg meča bit će Anthony Taylor iz Engleske.

Asistirat će mu sunarodnjaci Gary Beswick i Adam Nunn.

Četvrti sudija je Slovak Ivan Kružliak, dok je u VAR sobi Stuart Attwell iz Engleske.

17:50

Ko će biti novi prvak?

Nakon ispadanja Italije postalo je jasno kako ćemo dobiti novog europskog prvaka.

Osam reprezentacija ostalo je u igri za naslov, a mi vas pitamo ko će to biti?

Glasajte u našoj anketi.

/ Anketa

Ko će osvojiti EURO 2024?
Rezultati
17:35

Finale prije finala

Duel Španije i Njemačke mnogi smatraju finalom prije finala.

Riječ je o reprezentacijama koje su među najvećim favoritima za naslov prvaka te onima koje na dosadašnjem turniru nisu doživjele nijedan poraz.

Španija je u grupnoj fazi pobijedila Hrvatsku (3:0), Italiju (1:0) i Albaniju (1:0), dok je u osmini finala bila bolja od Gruzije (4:1).

Njemačka je u grupi slavila protiv Škotske (5:1) i Mađarske (2:0), dok je sa Švicarskom odigrala neriješeno (1:1). U osmini finala je nadigrala Dansku (2:0).

17:30

Poznati sastavi

Španija: Simon - Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella - Pedri, Rodri, Fabian Ruiz - Yamal, Morata, Williams

Njemačka: Neuer - Kimmich, Rudiger, Tah, Raum - Can, Kroos - Sane, Gundogan, Musiala - Havertz

17:30

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobro došli na tekstualni prijenos prve utakmice četvrtfinala Europskog prvenstva između Španije i Njemačke.