EURO 2024 | Uživo iz Frankfurta s utakmice Europskog prvenstva: Slovačka - Rumunija 1:1

0

Selekcije Slovačke i Rumunije igraju susret trećeg kola grupe E Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Meč se igra na Deutsche Bank Park u Frankfurtu s početkom od 18 sati.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite uživo tekstualni prijenos utakmice.

Velež poražen u mostarskom derbiju: Zrinjski sa Arene Rođeni nosi puni plijen

FT

Kraj utakmice!

Slovačka i Rumunija su odigrali nerješeno.

90+2'

Slovačka mudro krade vrijeme:

Matus Bero i Norbert Gyomber  će ući, a izaći će Ondrej Duda i Peter Pekarik.

90+1'

Strijelac gola Duda za Slovačku testira strpljenje suca i sada mu je Daniel Siebert dao žuti karton zbog zakašnjelog starta

90'

Sudija je produžio 3 minute.

88'

Igra je zaustavljena, jer se Milan Skriniar povrijedio i fiziotreapeut će morati ući u teren.

88'

Žuti karton za Puscasa.

86'

Izmjena u ekipi Rumunije Adrian Rus umjesto strijelca gola Razvan Marin.

77'

Izmjena za Slovačku:

Izlazi Ivan Schranz, te ga mjenja David Duris.

70'

IZMJENE U EKIPI SLOVAČKE:

Današnju utakmicu završavaju David Strelec i Lukas Haraslin a zamijeniti će ih Tomas Suslov Robert Bozenik.

67'

IZMJENE U EKIPI RUMUNIJE:

Ulazi George Puscas i Dennis Man, a izlazi će Denis Dragus i Ianis Hagi.

65'

NAPADA SLOVAČKA

Sjajnu momčadsku akciju je završio Lukas Haraslin šutem s ruba šesnaesterca, ali je lopta prošla malo pored desne stative.

64'

AUUUUUU KAKVA ŠANSAAAA

David Strelec je primio precizan pas i snažno pucao iz obećavajuće pozicije. Međutim, Florin Nita je to pratio i dobro mu obranio šut koji je išao po sredini gola.

61'

DOBRA ŠANSA ZA RUMUNIJU!

Dragus je primio sjajan pas, ali nije iskoristio veliku šansu u šesnaestercu. Pucao je iznad gola.

58'

Florinel Coman izlazi iz igre, a umjesto njega ulazi Deian Sorescu.

55'

Sudija Daniel Siebert je odlučio da mu je dosadio Edward Iordanescu i pokazuje mu žuti karton!

45'

Počelo je drugo poluvrijeme!

HT

Kraj drugog poluvremena!

Vidjeli smo čak dva gola.

45+2'

Andrei Burca i Nicusor Bancu su dobili žute kartone.

45'

Sudija je produžio još 3 minute.

43'

Denis Dragus se našao sam na rubu šestnaesterca, ali je pucao pokraj desne stative. Lopta je otišla izvan terena i igru će nastaviti Slovačka.

37'

GOOOOOOOOOOOOOL

Razvan Marin je mirno realizirao penal.

36'

PENAL!

Sudija dosudio penal nakon što je gledao VAR.

35'

GLEDA SE VAR!

24'

GOOOOOOOOOOOOL

Lopta je u mreži, a Ondrej Duda se upisuje u listu strijelaca.

Slovačka vodi 1:0

22'

NEVJEROVATNA ŠANSA ZA SLOVAČKU!

Lukas Haraslin je centrirao iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla u golaut.

11'

VELIKA ŠANSA ZA RUMUNIJU!!!

Andrei Ratiu je primio tačan pas i u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio pucati uz desnu stativu. Martin Dubravka se bacio kao mačka i odbranio mu šut.

1'

Počela je utakmica!

Slovačka je izvela početni udarac.

17:55

Izjednačen učinak

Uoči zadnjeg kola sve četiri ekipe imaju po tri boda.

Zbog kriterija gol-razlike i zabijenih golova prva je Rumunija, druga Belgija, treća Slovačka, a posljednja Ukrajina, što se itekako može promijeniti i svaka ekipa ima izglede završiti negdje od prvog do posljednjeg mjesta.