EURO 2024 | Demirel i Guler 'potopili' Austriju i zakazali četvrtfinale protiv Nizozemske

0

Nogometaši Turske slavili su u Leipzigu protiv selekcije Austrije sa 2:1 i plasirali se u četvrtfinale Europskog prvenstva.

Turci su na samom startu šokirale Austrijance i već u prvoj minuti susreta došli do vodstva golom Demirela.

Još jedan autogol na ovom turniru mogao je biti viđen u petoj minuti. Lopta je prošla u "srce" šesnaesterca, a turska odbrana je nespretno reagovala.

Svaka čast: Direktor zatvora u Zenici oduševio sve nakon smrtnog slučaja oca jednog od osuđenika

Uslijedio je miran period utakmice u kojem je Turska kontrolisala igru, a Austrija bila nemoćna u napadu.

Demirel je imao priliku da udvostruči prednost Turske u 26. minuti, ali je nakon centaršuta bio neprecizan glavom.

Na poluvrijeme se otišlo sa vodstvom Turske od 1:0.

Türkiye lead in Leipzig 🇹🇷👊 #EURO2024

Posted by UEFA EURO 2024 on Tuesday, July 2, 2024

Austrijanci su u nastavku imali veliku priliku. Arnautović je u 51. minuti šutirao iz dobre pozicije, ali Mert je sjajno intervenisao.

Turci su odgovorili u 57. minuti odgovorili kada je Kadioglu napravio solo prodor i ušao u šesnaesterca protivnika, ali je njegov šut izblokiran.

Novo slavlje za Turke desilo se u 59. minuti. Učestvovali su isti akteri kao i kod prvog gola, Guler je centrirao, a Demirel je zatresao mrežu glavom i udvostručio prednost.

/ Anketa

Ko će biti novi nogometni prvak Europe?
Rezultati

Austrijanci se nisu predavali i nagrada je stigla u 66. minuti. Nakon kornera i spuštene lopte glavom, prednost Turaka je smanjio Gregoritsch.

Nakon gola Turska se povukla, a Austrijanci su pravili pritisak oko šesnaesterca. U jednoj situaciji Mert je nakon centaršuta "zaplivao", ali Austrijanci nisu pospremili loptu u mrežu.

Austrijanci su na samom kraju mogli doći do produžetaka, ali fenomenalni Mert je spasio Tursku i obezbijedio im nastavak takmičenja.

Turska je na kraju slavila protiv Austrije sa 2:1.