Egipat slavi Mohameda Salaha: U osmini finala ih čeka naš Vaha

0

Kraj velike drame: Egipat je eliminisao reprezentaciju Obale Slonovače sa Afričkog kupa nacija!

Nakon 90 regularnih minuta pogodaka nije bilo pa se ušlo u dodatnih trideset u kojima su također mreže mirovale.

Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca u kojem su više znanja, sreće i spretnosti imali Egipćani koji su slavili sa 5:4.

Profesor Rosensaft poziva na priznanje genocida u Srebrenici - Jevreji jedinstveni u podršci BiH

U prvom dijelu viđene su po dvije velike šanse na obje strane.

Na samom početku opasno je zaprijetio Salah čiji udarac je odbranio golman Slonova, dok je sa druge strane pred sami kraj poluvremena Hallerov udarac izblokirao jedan igrač Egipta.

Ostatak meča nije ponudio veća iznenađenja. Gledali smo dosta tvrd meč, tako da su Egipćani nakon penal lutrije i gola Mohameda Salaha dalje prošli.

U četvrtini finala čega ih Maroko, koji sa klupe predvodi bh. strateg Vahid Halilhodžić, a koji je jučer sa 2:1 bio bolji od Malavija.