Vahin Maroko nakon preokreta u četvrtfinalu Afričkog kupa nacija!

1
S.G.

Fudbaleri Maroka večeras su čekirali kartu za plasman u četvrtinu finala kontitentalnog prvenstva Afrike nakon što su rezultatom 2:1 bili bolji od selekcije Malavija.

Marokanci su do ove pobjede došli teže nego što se očekivalo budući da su morali "juriti" rezultat.

Počelo je šokantno za tim bh. stručnjaka nakon što je igrač Malavija Mhango u 7. minutu spektakularno pogodio sa preko 30 metara!

Emir Hajdarović: 'Ko zaboravi svoju historiju rizikuje i svoju budućnost'

Zaista jedan od ljepših golova ove godine. Portali zbog autorskih prava ne smiju prikazivati golove sa utakmica, a ovaj gol možete pogledati na linku OVDJE.

To je manje-više bilo sve od ove selekcije koja se nakon sjajnog pogotka povukla i pokušala stečenu prednost sačuvati.

Šanse pred njihovim golom su se redale kao na traci, a u smiraju prvog dijela poravnanje je Maroku donio napadač Seville En Nesyri nakon lijepe akcije.

I u nastavku meča ista slika. Marokanci su neumoljivo napadali, Malavi se branio, ali u svojoj misiji nisu uspjeli.

Jednu od mnogobrojnih prilika iskoristila je prva zvijezda selekcije Maroka, igrač PSG-a Hakimi koji je mrežu rivala zatresao u 70. minuti.

Mreže su do kraja meča mirovale i Maroko se tako našao među osam najboljih selekcija afričkog kontitenta.

Protivnika u narednoj rundi takmičenja će dobiti sutra, a to će biti pobjednik dvoboja između Obale Slonovače i Egipta.