Paulo Dybala minut prije kraja 'poništio' Džekin gol: Remi Intera i Juventusa

0

Fudbaleri Intera i Juventusa podijelili su bodove večeras na Giuzeppe Meazza stadionu jer su odigrali 1:1 u 9. kolu Serije A.

Juventus je prvi zaprijetio golu domaćina. Alvaro Morata je pokušao, Samir Handanović je odbranio njegov udarac, da bi na odbijenac naletio Alex Sandro, ali slabo šutirao.

Admir Čavalić: 'Protiv sam neradne nedjelje, ima drugih načina kako pomoći radnicima'

U 17. minuti stiže kazna za goste. Hakan Calhanoglu fantastičnim udarcem s oko 20 metara pogađa stativu, lopta se odbija tačno do Edina Džeke koji se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i pogodio za 1:0.

Juventus pokušava uzvratiti preko Cuadrada u 23. minuti, ali udarac Kolumbijca odlazi pored gola.

U 60. minuti Dijamant opet prijeti. Džeko je pokušao glavom nakon jednog centaršuta, ali lopta odlazi pored gola.

Tri minute kasnije lijep prodor Perišića, ali slab udarac koji odlazi pored gola. Juventus uzvraća preko Morate, ali i on je neprecizan.

U 86. minuti sudac Maurizio Mariani dodjeljuje penal gostima nakon što je pogledao VAR snimak. Siguran s bijele tačke bio je Paulo Dybala i to je bilo konačnih 1:1.

Inter ostaje na trećoj poziciji sa sedam bodova manje od Napolija i Milana, dok je Juventus šesti.