Dženan Haračić junak Željezničara na Mokrom Docu: Plavi pobijedili Posušje

0

Fudbaleri Željezničara pobijedili su danas na Mokrom Docu Posušje s 2:1 u 8. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Željezničar je poveo već u 12. minuti. Malić je ubacio iz kornera, a Haračić se najbolje snašao za 1:0.

Premijer KS Nihad Uk objavom fotografije na Instagramu proslavio 36. titulu Real Madrida

GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL! 🔵⚪ ⚽ Dženan Haračić ⏱️ 40. minut 🆚 HŠK Posušje - FK Željezničar 0:2 📷 Adem Ćatić, www.fkz.ba

Posted by FK Željezničar on Wednesday, August 31, 2022

U 26. minuti Haračić je imao veliku šansu da poveća prednost svog tima, ali iz odlične pozicije nije pogodio.

Svega 15 minuta kasnije Haračić se iskupio za promašaj. U 41. minuti Amoah prolazi po strani i dodaje do Haračića koji pogađa za 2:0.

Kraj prvog dijela u Posušju! 🔵⚪

Željezničar je bolje počeo i u nastavku meča, ali Posušje ipak ima prvu šansu. Horić je pokušao glavom, ali Bender je odbranio.

U 69. minuti priliku za goste ne koristi Santos, a svega dva minuta kasnije domaćin dolazi do smanjenja zaostatka. Pavković je pogodio za 2:1.

Milanović je do kraja meča imao dobru šansu za 2:2, ali nije pogodio pa je Željezničar upisao važnu pobjedu.

U ostalim današnjim utakmicama pobjede su upisale ekipe Borca i Tuzla Cityja protiv Zrinjskog i Širokog Brijega, dok su Igman i Sloboda odigrali 0:0.