Džeko i Fenerbahce se vratili na prvo mjesto u turskoj Super ligi

0

Fenerbahce bh. reprezentativnog kapitena Edina Džeke (37) vratio se na prvu poziciju u turskoj Superligi, nakon što je u meču 13. kola došao do pobjede nad Karagumrukom (2:1).

Stvari nisu dobro krenule po domaći tim, s obzirom da su gosti poveli u 39. minuti golom Cana Kelesa.

Džeko i društvo su na poluvrijeme otišli s rezultatskim zaostatkom, ali su u nastavku uspjeli okrenuti rezultat.

Cvjetna čarolija u Turskoj: Pogledajte bajkovite prizore

U 48. minuti im je dosuđen penal, koji je u gol za 1:1 pretvorio Dušan Tadić.

Isti igrač je u 58. minuti poslije asistencije Sebastiana Szymanskog pogodio za 2:1.

Džeko je danas igrao do 74. minute, kada ga je na terenu zamijenio Michy Batshuayi.

Naš napadač je tako ostao na učinku od 10 golova u turskom prvenstvu ove sezone, a ukupno 12 za Fenerbahce.

Fenerbahce je trenutno lider s istim brojem bodova (34), kao i drugoplasirani Galatasaray, ali uz bolju gol-razliku.